Uroczystość Trójcy Przenajświętszej

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 04.06.2023

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej

– Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszach świętych Adoracja Najświętszego Sakramentu. W Archidiecezji Krakowskiej kończy się okres Komunii świętej wielkanocnej;

Z kalendarza liturgicznego:

w czwartek – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej (Boże Ciało). Po Mszy świętej o godz. 11.00 wyruszy procesja z Najświętszym Sakramentem tradycyjną trasą od kościoła w stronę Rynku do figury Matki Bożej. Prosimy o przygotowanie czterech ołtarzy w tradycyjnych miejscach i o przyozdobienie całej trasy procesji. Zapraszamy na procesję ministrantów i lektorów, poczty sztandarowe, osoby do niesienia chorągwi, feretronów i baldachimu, dzieci sypiące kwiaty i w strojach komunijnych. Strażaków prosimy o asystę przy Najświętszym Sakramencie, niesienie figury MB Fatimskiej i pomoc w zabezpieczeniu trasy procesji. Procesja zakończy się uroczystym hymnem Te Deum w kościele i błogosławieństwem. Nie będzie Mszy świętej o godz. 12.30. Nabożeństwo czerwcowe o godz. 17.30;

– W ramach Oktawy Bożego Ciała zapraszamy na procesje eucharystyczne od piątku po Mszy świętej o godz. 18.00.

– Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

– W minionym tygodniu Pan powołał do wieczności śp: Zbigniewa Tuleję – Dobry Jezu a nasz Panie …

– Życzymy wszystkim dobrej niedzieli, błogosławieństwa Bożego, darów Ducha Świętego i opieki Matki Najświętszej w nowym tygodniu…