Uroczystość Trójcy Przenajświętszej

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 12.06.2022

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej

– Dziś w Archidiecezji Krakowskiej kończy się okres Komunii świętej wielkanocnej;

Z kalendarza liturgicznego:

w poniedziałek – wspomnienie św. Antoniego z Padwy, prezbitera i doktora Kościoła. Zapraszamy na nabożeństwo fatimskie, które rozpoczniemy Mszą świętą o godz. 18.00. W ramach przygotowania do przyjęcia sakramentu bierzmowania udział w tym nabożeństwie biorą obowiązkowo wszyscy kandydaci z klas ósmych, a figurę MB Fatimskiej podczas procesji poniosą wyznaczone spośród nich osoby;

we wtorek – wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika;

w czwartek – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej (Boże Ciało). Po Mszy świętej o godz. 11.00 wyruszy procesja z Najświętszym Sakramentem tradycyjną trasą od kościoła w stronę Rynku do figury Matki Bożej. Prosimy o przygotowanie czterech ołtarzy w tradycyjnych miejscach i o przyozdobienie całej trasy procesji. Zapraszamy na procesję ministrantów i lektorów, poczty sztandarowe, osoby do niesienia chorągwi, feretronów i baldachimu, dzieci sypiące kwiaty i w strojach komunijnych. Strażaków prosimy o asystę przy Najświętszym Sakramencie, niesienie figury MB Fatimskiej i pomoc w zabezpieczeniu trasy procesji. Procesja zakończy się uroczystym hymnem Te Deum w kościele i błogosławieństwem. Nie będzie Mszy świętej o godz. 12.30;

w piątek – wspomnienie św. Alberta Chmielowskiego, zakonnika;

– Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Dzisiaj dodatkowo Gość Extra w cenie 12 zł poświęcony cudom eucharystycznym.

– Życzymy wszystkim dobrej niedzieli, błogosławieństwa Bożego, darów Ducha Świętego i opieki Matki Najświętszej w nowym tygodniu…