Uroczystość Trójcy Przenajświętszej (16 VI 2019)

Dzisiaj Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Po południu o godz. 18:00 Msza święta w starym kościele.  Po Mszy świętej wieczornej Litania do Serca Pana Jezusa.

W tym tygodniu:

W poniedziałek wsp. św. brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika.

W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało). Msze święte o godz. 7:30, 9:30, 11:00 i 18:00 (w starym kościele). Mszy świętej o godz. 12:30 nie będzie.

Po Mszy świętej o godzinie 11:00 uroczysta procesja z Najświętszym Sakramentem. Chrystus Eucharystyczny wychodzi między nasze domostwa, aby nam błogosławić. Prosimy wszystkich, którzy mogą, aby w sposób czynny włączyli się w procesję (dzieci sypiące kwiaty, dzieci, które były w tym roku do I Komunii św., dzieci rocznicowe, panie noszące feretrony, sztandary, panów do baldachimu, Panów strażaków –  wszystkich, którzy w latach poprzednich mieli jakiekolwiek funkcje). Przyjmijmy i uczcijmy z godnością Boga żywego i prawdziwego. Trasa procesji w tym roku będzie w stronę cmentarza, w lewo w stronę szkoły, na rynek i powrót do kościoła. Bardzo prosimy o przygotowanie ołtarzy: I mieszkańców Boczowa, II mieszkańców Brzezowej, kolejne jak w latach poprzednich. W miarę możliwości prosimy o przygotowanie trasy przejścia procesji. Oktawę Bożego Ciała będziemy przeżywać przez cały tydzień o godz. 18:00. W niedzielę o godz. 17:30 Nabożeństwo czerwcowe z procesją.

 

W piątek wsp. św. Alojzego Gonzagi, zakonnika. Jest to III piątek miesiąca, po Mszy św. wieczornej koronka do Miłosierdzia Bożego. Z racji Oktawy Bożego Ciała nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

Dziś nasz Festyn Parafialny. Rozpoczęcie o godz. 15:00. Serdecznie zapraszamy. Szczegóły na plakatach. Już dziś wszystkim sponsorom i tym, którzy pomogli w zorganizowaniu serdecznie dziękujemy.

 

ks.Proboszcz