O nas

W szeregach  scholi „Perełki Niepokalanej” śpiewają dziewczynki w wieku od lat 5 do 18. W obecnym składzie jest to 35 dziewczynek z dużym potencjałem energii, którą chcą spożytkować właśnie podczas śpiewania. Połowa scholii to dziewczynki nowe, które dołączyły dopiero w tym roku, dlatego repertuar, jakim dysponujemy, jest jeszcze ograniczony. Ciągle jednak uczymy się nowych piosenek, które później wykorzystujemy podczas niedzielnych Mszy świętych. Od niedawna śpiewamy z podziałem na dwa głosy, co nie jest łatwe biorąc pod uwagę to, iż zdecydowana większość dziewczynek jest w wieku szkoły podstawowej.

Próby scholii odbywają się w każdy piątek od godziny 15.00 do 17.00, a to czego nauczymy się na próbie, śpiewamy na niedzielnej Mszy świętej, zawsze o godzinie 11.00 oraz podczas różnych uroczystości roku liturgicznego.

Opiekunem „Perełek” od września 2012 roku jest ks. Grzegorz Zastawny, a od Świąt Bożego Narodzenia 2012 roku, od strony muzycznej scholę prowadzą Marzena Palka i Marek Sobczyk. Przygotowaniem repertuaru zajmuje się pani Marzena i  ks. Grzegorz, który dba także o to, aby dziewczynki miały wydrukowane teksty i skompletowane śpiewniki. Pan Marek zajmuje się aranżacją wykonywanych piosenek. Dziewczynki śpiewają przy akompaniamencie gitary (Marzena) i klawiszów (Marek). Czasami (aczkolwiek zbyt rzadko) z akordeonem dołącza do nas ks. Grzegorz i wtedy jest to już „profesjonalna orkiestra”, przy której aż głośniej i radośniej śpiewać się chce…

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Więcej...