Niedziela Palmowa

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 28.03.2021

Niedziela Palmowa

– Wspominamy dziś uroczysty wjazd Pana Jezusa do Jerozolimy i rozpoczynamy „Wielki Tydzień”, czas pobożnej refleksji nad najważniejszymi wydarzeniami w historii zbawienia.

W związku z zaostrzeniem przepisów sanitarnych informujemy, że w naszym kościele mogą przebywać na Mszy świętej maksymalnie 52 osoby. Przypominamy, że wciąż aktualna jest dyspensa Metropolity Krakowskiego Ks. Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego od uczestnictwa w niedzielnej i świątecznej Eucharystii dla wszystkich wiernych. Zachęcamy do nawiedzania świątyni poza godzinami Mszy świętych i korzystania  z transmisji internetowej z naszego kościoła. Prosimy o zrozumienie i dostosowanie się do obowiązujących obostrzeń. Nie ustawajmy też w modlitwie indywidualnej i rodzinnej o ustanie pandemii, w intencji zakażonych, a także za lekarzy, pielęgniarki i pracowników Służby Zdrowia. Przypominamy, że kościół jest codziennie dezynfekowany, na stoliku z gazetami jest dostępny płyn do dezynfekcji rąk, a także przy konfesjonałach są zestawy do dezynfekcji po każdej spowiedzi.

– Bóg zapłać za ofiary na dekorację „Ciemnicy” i „Bożego Grobu”. Jeśli ktoś ma życzenie, może złożyć jeszcze ofiarę na ten cel dzisiaj podczas Gorzkich Żali lub do skarbonki znajdującej się przy wejściu do kościoła.

– Jak wiemy, w związku z pandemią nie było specjalnego dnia spowiedzi rekolekcyjnej, natomiast okazja do spowiedzi w reżimie sanitarnym będzie jeszcze od poniedziałku do środy od godz. 6.30 do 7.30 i od 17.00 do 18.00. Od jutra z racji na zmianę czasu Msza święta wieczorna o godz. 18.00.

Liturgia Wielkiego Tygodnia (o ile nie zmienią się obostrzenia sanitarne):

Wielki Czwartek – pamiątka ustanowienia sakramentu Eucharystii i kapłaństwa. W tym dniu w godzinach dopołudniowych Biskupi w kościołach katedralnych, sprawują Mszę św. zwaną Mszą św. Krzyżma, w czasie której kapłani odnawiają przyrzeczenia kapłańskie i święcone są oleje używane do sprawowania sakramentów.

Wieczorem o godz. 18.00 w naszym kościele Msza święta Wieczerzy Pańskiej. Po Mszy św. przeniesienie Pana Jezusa do „Ciemnicy” i adoracja indywidualna do godz. 22.00. Zgodnie z zaleceniem Metropolity będzie jeszcze  dodatkowa Msza święta Wieczerzy Pańskiej o godz. 16.00.

Wielki Piątek – pamiątka śmierci Pana Jezusa na Krzyżu. W tym dniu obowiązuje post ścisły, który starajmy się zachować.

Od godz. 7.00 wznowienie adoracji Pana Jezusa.

o godz. 15.00 – Godzina Miłosierdzia

o godz. 18.00 – rozpoczęcie Liturgii Wielkiego Piątku. W tym dniu Kościół nie sprawuje Mszy św., lecz Liturgię składającą się z następujących części:

*Liturgia Słowa;

*Adoracja Krzyża;

*Komunia św;

Po Liturgii przeniesienie Pana Jezusa do „Grobu Pańskiego” i całonocna adoracja przez rodziny naszej parafii w miarę możliwości wg. następującego porządku:

od godz. 21.00 Boczów;

od godz. 22.00 Brzezowa;

od godz. 23.00 Grabie;

od godz. 24.00 Kępanów;

od godz. 1.00 Kobylec;

od godz. 2.00 Lubomierz;

od godz. 3.00 Łapanów;

od godz. 4.00 Ubrzeż;

od godz. 5.00 Wieruszyce;

od godz. 6.00 Wola Wieruszycka;

od godz. 7.00 Wolica.

Wielka SobotaWigilia Paschalna

Jeżeli przepisy sanitarne na to pozwolą, to od godz. 9.00 do 12.00 co 20 minut święcenie pokarmów przed i wokół kościoła. Jeżeli nie będzie takiej możliwości, to błogosławieństwo pokarmów w domach tak, jak rok temu.

o  15.00 –    Godzina Miłosierdzia.

o 18.00 – rozpoczęcie Liturgii Wigilii Paschalnej, którą zakończy procesja Rezurekcyjna. Prosimy o przyniesienie świec.

W Niedzielę Zmartwychwstania dodatkowa Msza święta o godz. 15.00.

– Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

– Życzymy wszystkim dobrej niedzieli, dużo zdrowia i wszelkiego błogosławieństwa Bożego na Wielki Tydzień i Święta Wielkanocne …