Program pielgrzymki

31.05.-02.06.3013.r.

Siedlce – Grabarka – Serpelice – Kostomłoty – Neple – Pratulin – Kodeń

1. dzień

Wyjazd z Łapanowa o godz. 5. Przyjazd do SIEDLEC zwiedzanie Muzeum Diecezjalnego  – dwie grupy, każda po ok. 40 min (wstęp 8 zł/dorosły, 4 zł/dzieci). W czasie gdy pierwsza tura zwiedza, druga tura może pójść do Katedry p.w. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, znajdującej się naprzeciw. Przejazd do GRABARKI najważniejszego miejsca kultu religijnego dla wyznawców prawosławia w Polsce – Święta Góra Krzyży. Przyjazd do miejscowości SERPELIC nazywanej „Perłą Podlasia”. Jest to miejsce wieloletniej obecności Braci Mniejszych Kapucynów, sięgającej lat dwudziestych XX w. Dziś bracia pełnią prace duszpasterskie związane z funkcjonowaniem parafii a także towarzyszą pielgrzymom na ścieżkach Kalwarii Podlaskiej.  Zakwaterowanie w Domu Rekolekcyjnym, obiadokolacja i nocleg.

2. dzień

Po śniadaniu ok. 8:30 wyjazd do NEPLE – zwanej Podlaską Szwajcarią, następnie przejazd do PRATULINA – wizyta w Sanktuarium śś. Piotra i Pawła poświęconego męczennikom podlaskim – 13 unitom, którzy zginęli z rąk żołnierzy carskich w obronie wiary katolickiej. Msza Święta. Przejazd do Janowa Podlaskiego – stadnina koni przejazd przez KONSTANTYNÓW – krótki spacer, Cerkiew Opieki Matki Bożej. Powrót do Serpelic, odpoczynek, dla chętnych Droga Krzyżowa, kolacja, nocleg.

3. dzień

Po śniadaniu ok. 8:30 wyjazd do KOSTOMŁOTÓW – jedynej na świecie parafii obrządku bizantyjsko – słowiańskiego, wizyta w Sanktuarium Męczenników Podlaskich oraz XVII w. cerkwi ze starożytna ikoną św. Nikity. Przejazd do KODNIASanktuarium Matki Bożej Kodeńskiej – Królowej Podlasia, Msza Święta o godz. 12. Zwiedzanie z przewodnikiem: Kalwaria i Kościół św. Ducha, następnie w bazylice historie Cudownego Obrazu przedstawiają Misjonarze Oblaci, błogosławieństwo. Przyjazd do Łapanowa ok godz. 22.00

W/w program jest ramowy i może ulec zmianie kolejność zwiedzania w zależności od warunków atmosferycznych i godzin otwarcia zwiedzanych obiektów oraz lokalnych zarządzeń.

Cena:   230  zł

– przejazd autokarem,

– ubezpieczenie,

– 2 noclegi z obiadokolacjami i śniadaniami,

– przewodnik w Sanktuarium w Kodniu, Kostomłotach i Pratulinie.