Poniedziałek Wielkanocny ( 22 IV 2019 )

Dzisiaj modlimy się za Uniwersytet Papieski Jana Pawła II – wspieramy także materialnie tę uczelnię katolicką. Ze względu na świąteczny charakter dzisiejszego dnia, Msze św. w porządku niedzielnym. Msza św. popołudniowa w starym kościele o godz. 18:00.

Pragnę podziękować wszystkim, którzy włączyli się w modlitwę ostatnich dni. Bóg zapłać również wszystkim, którzy przygotowali świąteczne uroczystości: ks.Tomaszowi i ks.Robertowi, lektorom, ministrantom, scholi, Grupie Apostolskiej, Panu Organiście, chórowi, Panu Kościelnemu. Osobom, które przygotowywały Grób Pana Jezusa, Ciemnice i dekoracje świąteczne. Bóg zapłać za udział w procesji wszystkim, którzy mieli jakiekolwiek funkcje, Panom Strażakom z całej Parafii. Podziękowania panom Strażakom i mamom dzieci I komunijnych za uporządkowanie  terenu wokół kościoła przed świętami. Gorące podziękowanie także za życzliwość okazywaną nam kapłanom i dary składane przed świętami na plebanię.

W środę i czwartek na godz. 17:00 zapraszamy na spotkanie do kościoła dzieci przygotowujące się do I Komunii św.

W środę Msza święta i Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy o godz. 18:00.

W piątek na Mszę św. wieczorną zapraszamy dzieci klas IV wraz z rodzicami w związku ze zbliżającą się rocznicą I Komunii św. W piątek z racji Oktawy Zmartwychwstania Pańskiego nie obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych.

W przyszłą niedzielę 2 Niedziela Wielkanocna czyli Niedziela Miłosierdzia Bożego. Po każdej Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.

Jak zapewne zauważyliśmy zostały na froncie kościoła zainstalowane 2 nowe głośniki procesyjne. Głośniki zostały zainstalowane również po to by wszyscy, którzy np. ze względu na małe dzieci uczestniczą we Mszy św. na zewnątrz kościoła, mogli słyszeć liturgię. Przy okazji bardzo prosimy aby osoby, które z przyczyn obiektywnych nie muszą być na zewnątrz, uczestniczyły we Mszy świętej wewnątrz kościoła.

 

ks.Proboszcz