Piszą o nas

Kolędowanie w łapanowskim kościele

W dniu 30 stycznia 2011 r. w kościele p.w. św. Bartłomieja w Łapanowie odbyło się uroczyste kolędowanie, w którym udział wzięli licznie przybyli parafianie. Na początku zaprezentował się działający przy Centrum Kultury Gminy Łapanów chór mieszany „VOXETBELL„, którego opiekunką jest Pani Julia Mech. Wykonał on nie tylko najpiękniejsze polskie kolędy, ale zaprezentował także kilka zapomnianych już pastorałek. Następnie ze swoim repertuarem zaprezentowały się dziewczynki ze scholi „Perełki Niepokalanej”, działające pod opieką ks. Wojciecha Leśniaka oraz Pani Bożeny Ciszek-Mickoś.

 

To właśnie opiekunka scholi była autorką ramowego scenariusza, reżyserii oraz scenografii do niedzielnego koncertu. Ostateczny efekt, który można było zobaczyć w niedzielny wieczór, był sumą pomysłów (aktorskich i choreograficznych) dziewczynek, wspieranych doświadczeniem artystycznym pani Bożeny. Kostiumy i rekwizyty to wspólna praca dziewczynek i ich rodzin, bardzo aktywnie uczestniczących w przygotowaniach do spotkania. Celem organizatorów było stworzenie miłej atmosfery spotkania ze wspólnym kolędowaniem, uwypuklając jednocześnie charakter i emocjonalność poszczególnych utworów. Sądząc po reakcjach i zaangażowaniu słuchaczy niewątpliwie się to udało. Na końcu wykonawcy odebrali gorące brawa i bisowali piękny utwór świąteczny p.t. „Zaśpiewajmy Mu nową pieśń”.

Po koncercie odbyło się spotkanie w podziemiach kościoła, które było przeniesieniem atmosfery koncertu, ocieplonej wspólnymi rozmowami i nowymi znajomościami. W trakcie poczęstunku, przy stołach pięknie nakrytych przez mamy dziewczynek, nie zabrakło żywej muzyki i dalszego kolędowania.

Całemu przedsięwzięciu patronował i bardzo mocno je wspierał ks. proboszcz Tadeusz Jarzębak

Tekst: Mirosław Drożdż 

oryginalny tekst na stronie:
http://www.lapanow.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=1106

 

Zwracamy się z gorącą prośbą do Wszystkich, którzy mają zdjęcia lub filmy z tego spotkania, o przesłanie ich na adres: kancelaria@parafialapanow.pl  i umożliwienie edycji na naszej stronie parafialnej. 🙂