Peregrynacja

Powitanie

Z parafii Tarnawa, obraz Jezusa Miłosiernego i relikwie wielkich apostołów Bożego miłosierdzia – św. Faustyny i bł. Jana Pawła II – przybyły do naszej wspólnoty. Po wyjęciu z samochodu-kaplicy, procesjonalnie zostały przeniesione do kościoła.

„Jezu Miłosierny, witamy Cię w imieniu wszystkich rodzin naszej wspólnoty parafialnej (…) Pragniemy, abyś zagościł w każdym domu naszej parafii na nowo (…) Panie, daj nam moc Twojej miłości, która nie zazdrości, nie szuka poklasku, wszystko przetrzyma” – mówili przedstawiciele rodziców.

„Witamy Cię (…) w naszych młodych, często zbuntowanych sercach. (…) Pomóż nam odnaleźć tę właściwą drogę, abyśmy wybrali to, co dla nas zamierzyłeś. (…) Dotknij nas promieniami wychodzącymi z Twego Miłosiernego Serca” – prosili reprezentanci młodzieży.
„Chcemy Ci Jezu dziś powiedzieć z całego serca: Jezu, ufam Tobie! Jezu, kocham Ciebie! Jezu, wielbię Ciebie! ” – zapewniały dzieci.

Po uroczystej Mszy św., pod przewodnictwem JE. Ks. Bp. Jana Szkodonia, wszyscy zgromadzeni w świątyni adorowali relikwie. Wspólny śpiew podczas adoracji, połączył uczestników Oazy Nowej Drogi ze scholą „Perełki Niepokalanej”.