Ogłoszenia duszpasterskie / 25.08.2013r. /

25.08.2013r. – 21 NIEDZIELA  ZWYKŁA

Msze święte o godzinie : 7:30, 9:30, 11:00, 18:00

Dziś w naszej parafii UROCZYSTOŚĆ ODPUSTOWA ku czci ŚWIĘTEGO BARTŁOMIEJA APOSTOŁA.

Dziś każdy, kto jest w stanie łaski uświęcającej może zyskać odpust zupełny. Warunki : Komunia św. modlitwy : Ojcze nasz, Wierzę w Boga i w intencji Ojca św.

————————————————————————————————————————

Kalendarz liturgiczny :

Poniedziałek : Uroczystość Najśw. Maryi Panny Częstochowskiej

Wtorek : Wsp. św. Moniki

Środa : Wsp. św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła

Czwartek : Wsp. męczeństwa św. Jana Chrzciciela

————————————————————————————————————————–

W sobotę Pielgrzymka Służby Liturgicznej i Scholi do Kalwarii Zebrzydowskiej. Prosimy rodziców, by zachęcili swoich synów ministrantów i lektorów i córki scholistki , by jak najliczniej zapisali się na pielgrzymkę. Wyjazd za darmo.

—————————————————————————————————————————-

W niedzielę 8 września 2013r. tradycyjna pielgrzymka rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej. Prosimy zapisywać się w zakrystii po Mszach św.

—————————————————————————————————————————

Pragniemy podziękować wszystkim, którzy pomogli przygotować nasz stary zabytkowy kościół do używalności. Wczoraj po raz pierwszy od powodzi odprawialiśmy w nim Msze św. To był wspaniały dzień. Cztery Msze św. w tym kościele  i na wszystkich kościół był wypełniony. Bóg zapłać Wam za waszą postawę i za świętowanie Patrona Parafii.

Od jutra w starym kościele będą odprawiane Msze św. w dni powszednie rano o godz. 7.00 , a w niedzielę Msza św. wieczorna o godz. 18.00. Niech ten kościół żyje naszą obecnością w nim.

————————————————————————————————————————–

Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się :

• Sławomir Janus, syn Zdzisława i Józefy Wojas zam. w Grabiu oraz Agnieszka Kozioł, córka Tadeusza i Wandy Zając zam. w Krakowie

• Rafał Knap, syn Mieczysława i Aleksandry Setner zam. w Bochni oraz Monika Kruczek, córka Stanisława i Ewy Stalmach zam. w Grabiu

• Tomasz Pacek, syn Zygmunta i Stanisławy Błoniarz zam. w Ubrzeży oraz Małgorzata Piotrowska , córka Stanisława i Anny Anielskiej zam. w Wawrzeńczycach

• Łukasz Mardosz , syn Jana i Stanisławy Kazek zam. w Kobylcu oraz Elżbieta Janeczek, córka Tadeusza i Anny Klich zam. w Dąbrówce

—————————————————————————————————————————

INTENCJE  MSZALNE

26 VIII – poniedziałek

7:00     + Franciszek Kawala od wnuczki Justyny z Mateuszem

18:00 –  + Krystyna Sobczyk 10 r. śm.

27 VIII – wtorek

7:00     + Franciszek Kawala od żony Marii z synem Józefem

18:00 –  + Władysław Łacny od Klasy Ic Gimnazjum

28 VIII – środa

7:00     + Franciszek Kawala od syna Kazimierza z rodziną

18:00 –  + Barbara Zdebska 11 r. śm. wsp. męża Kazimierza

29 VIII – czwartek

7:00     + Franciszek Kawala od wnuka Piotra z mamą

18:00 –  + Władysław Łacny od nauczycieli i pracowników Publicznej Szkoły Podstawowej w Grabiu

30 VIII – piątek

7:00     + Władysław Łacny od rodziny Kogutów

18:00 –  + Maria Węglarz

II          + Jan Twaróg 15 r. śm.

31 VIII – sobota

7:00     + Władysław Łacny od siostry Stanisławy z mężem

18:00 –  Dziękczynna i o bł. Boże dla Małgorzaty w 50 r. urodzin i Ryszarda w 27 r. ślubu

1 IX – niedziela

7:30    + Maria Przeciszowska w r. śm.

9:30     + Stefania Woźniak z ok. imienin

11:00 –  + Antonina Kulig 3 r. śm. od córki z rodziną