Ogłoszenia duszpasterskie /9 X 2011/

28. NIEDZIELA ZWYKŁA

9 X 2011

Msze św.: 7.30; 9.30; 11.00; 12.15; 17.00
Nabożeństwo różańcowe: 16.30

 

Kalendarz liturgiczny

Poniedziałek: wspomnienie bł. Marii Angeli Truszkowskiej, dziewicy
Środa: wspomnienie bł. Jana Beyzyma, kapłana
Czwartek: wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, kapłana
♦ w tym dniu przypada ostatnie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie. Serdecznie wszystkich zapraszamy na g. 17.00, a w szczególności mieszkańców Boczowa, którzy przyozdobią figurę kwiatami i poniosą w procesji.
Piątek: wspomnienie św. Małgorzaty Marii Alacoque, dziewicy
Sobota: wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i dra Kościoła

 

♦ W przyszłą niedzielę wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej. W tym dniu przypada 33. rocznica wyboru Kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową.
♦ Przypominamy, że różaniec odprawiamy codziennie o g. 17.00.
Bardzo mało dzieci chodzi na różaniec. Był taki dzień, że było tylko 9 dzieci z całej parafii. Nie chodzą także ministranci – wczoraj było tylko trzech. To przerażające, jak nam dzieci poganieją. Co na to rodzice? Prosimy, dopilnujcie by przynajmniej raz w tygodniu każde dziecko i młodzież z gimnazjum przyszło na różaniec.
Żeby zmobilizować, zapraszamy na różaniec w następującym porządku:
•szkoły podstawowe:
•poniedziałek: klasy I i II
•wtorek: klasy III i IV
•środa: klasy V i VI
•szkoły gimnazjalne:
•czwartek: klasy I
•piątek: klasy II
•sobota: kasy III
Oczywiście, zachęcamy również wszystkich pozostałych parafian do codziennego udziału w tych nabożeństwach.
Z bólem stwierdzamy, że nikt z dzieci kas III nie zapisał się do ministrantów. Dlatego w poniedziałek na g. 16.00 jeszcze raz zapraszamy chłopców do ministrantów, a w piątek na g. 16.00, dziewczynki chętne do śpiewania w scholi. Kruszą się nam te grupy.
W ubiegły poniedziałek, ks. Andrzej zaprosił ministrantów na spotkanie przy grillu. Były przygotowane dla nich kiełbaski, a przyszło tylko 12 chłopców – reszta wybrała komputer i boisko na Orliku. Smutne.
♦ Bóg zapłać za dar jesiennych płodów ziemi dla naszego Seminarium. W sumie złożono około 70 worków z darami.
♦  Bardzo prosimy przychodzących na cmentarz, by porządkować groby zmarłych, by zachować czystość i nie zaśmiecać cmentarza.
♦  W przyszłą niedzielę, jak w każdą III, składka na potrzeby kościoła. Nie założyliśmy w ubiegłym roku śniegołapów na dachu, bo nie było za co. Trzeba to uczynić teraz, aby zabezpieczyć rynny przed zimą (musimy je też naprawić). Dlatego bardzo prosimy o ofiary.
♦  Dziś przed kościołem jest zbiórka pieniędzy na fundusz stypendialny Fundacji Jana Pawła II „Dzieło Nowego Tysiąclecia” dla młodzieży z biednych rodzin.
♦  Dziś wybory. Oddanie głosu to nasz patriotyczny obowiązek. Nie przegrajmy Polski. Nie idąc na wybory, tracimy prawo do narzekania na złą sytuację w kraju. Więc idźmy, by oddać swój głos.