Ogłoszenia duszpasterskie /9 IV 2012/

PONIEDZIAŁEK
W OKTAWIE WIELKANOCY

9 IV 2012

Msze św.: 7.30; 9.30; 11.00; 12.15; 18.00

 Dzisiaj rozpoczyna się Oktawa Wielkanocy, która będzie trwać do przyszłej niedzieli. Wszystkie dni Oktawy mają charakter uroczysty, dla podkreślenia wielkości Zmartwychwstania Pańskiego. W związku z tym w piątek nie ma postu. Zachęcamy do licznego udziału w tym tygodniu w Mszach św. dla uczczenia Zmartwychwstania Pańskiego.

 

 Na zakończenie tych Świąt, chcemy jako Wasi duszpasterze podziękować Wam, Drodzy Parafianie, za postawę pełną wiary i pobożności w czasie całego Wielkiego Postu: za Wasz udział w rekolekcjach, w Drogach Krzyżowych, w Gorzkich Żalach, za liczne przystąpienie do sakramentu Pokuty w czasie rekolekcji (wyspowiadaliśmy wtedy blisko 2000 wiernych), za tak liczny udział w Triduum Paschalnym, za czuwanie przy Ciemnicy oraz przy Grobie Bożym i za udział w Rezurekcji.
 W Triduum Paschalne udzieliliśmy ponad 3400 Komunii św., a wczoraj padł rekord w naszej parafii – do Komunii św. przystąpiło blisko 3000 wiernych. To bardzo cieszy serca kapłanów pracujących w parafii.
Niech Chrystus Zmartwychwstały darzy Was swym błogosławieństwem i łaskami.
 I dziś okazuje się, że im większe są ataki na Kościół, które ostatnio nasilają się ze stron różnych partii (jak choćby partii Palikota), tym więcej ludzi szuka pomocy w Kościele
 W przyszłą niedzielę przypada NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO. Ks. Kardynał bardzo serdecznie zaprasza na tę uroczystość do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach /program w gablocie/.
 Jutro o g. 15.00 pogrzeb śp. Anieli Kawala z Boczowa, którą polecajmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…
 W przyszłą niedzielę, jak w każdą III m-ca, składka na potrzeby kościoła, na spłacenie długu za śniegołapy na dachu kościoła.