Ogłoszenia duszpasterskie /8 V 2011/

3. NIEDZIELA WIELKANOCNA

8 V 2011


Msze św.:
7.30; 9.30; 11.00; 18.00


Dziś przypada uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski i Archidiecezji Krakowskiej.
O g. 9.00 uroczysta procesja w Krakowie z Wawelu na Skałkę.
Dziś w naszej parafii przeżywamy Uroczystość Odpustową ku czci Jezusa Chrystusa Odkupiciela CzłowiekaRedemptor Hominis.
Uroczysta Suma z procesją i aktem zawierzenia parafii Jezusowi Chrystusowi Odkupicielowi o g. 11.00.
Mszy św. o g. 12.15 nie będzie.

 

W piątek przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Fatimy. W tym dniu rozpoczniemy kolejny rok Nabożeństw Fatimskich. Na g. 18.00 zapraszamy wszystkich na to pierwsze nabożeństwo, a przede wszystkim dzieci komunijne i ich rodziców, którzy w procesji poniosą figurę Matki Bożej. Będzie to nasze wspólne dziękczynienie Matce Bożej za dar Komunii św. dzieci.
W sobotę przypada święto św. Macieja Apostoła.
W przyszłą niedzielę przypada Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne.
Kościołowi potrzeba ciągle nowych kapłanów, dlatego ta modlitwa jest tak bardzo ważna.
A my powoli przygotowujemy się do święceń kapłańskich i prymicji naszego rodaka, diakona Mariusza Wrzesińskiego, który święcenia kapłańskie przyjmie w Stadnikach w Zgromadzeniu Księży Sercanów w sobotę 28 maja br., a w niedzielę 29 maja br. w naszym kościele odprawi swoją pierwszą Mszę św. o g. 11.00.
To wielka radość dla naszej parafii, gdyż w krótkim okresie dajemy Kościołowi już czwartego kapłana. Wszystkich, którzy chcą pomóc przygotować prymicje księdzu Mariuszowi, prosimy o składanie ofiar w kopertach z dopiskiem „Prymicje” na tace w najbliższe niedziele.

DO SAKRAMENTU MAŁŻEŃSTWA PRZYGOTOWUJĄ SIĘ:

 

Krzysztof  Domka
syn Bogusława i Józefiny Kuchciak, zam. w Sandomierzu
Edyta Plewa
córka Władysława i Krystyny Sotoła, zam. w Wieruszycach

Grzegorz Trojański
syn Kazimierza i Marii Łapczyńskiej, zam. w Kobylcu
Ewelina Węglarz
córka Henryka i Krystyny Klag, zam. w Trzcianie

Mariusz Bukowiec
syn Kazimierza i Danuty Zięba, zam. w Kobylcu
Małgorzata Żabówka
córka Józefa i Franciszki Banach, zam. w Szczyrzycu


 

♦ INTENCJE MSZALNE

♦ ZAPOWIEDZI PRZEDMAŁŻEŃSKIE