Ogłoszenia duszpasterskie /6 III 2011/

Msze św.: 7.30; 9.30; 11.00; 12.15; 17.00

Dziś z racji I niedzieli m-ca adoracja Najświętszego Sakramentu

Poniedziałek: wspomnienie świętych męczennic Perpetuy i Felicyty

Dziś rozpoczynamy 40-godzinne Nabożeństwo przed rozpoczęciem Wielkiego Postu. Nabożeństwo wynagradzające za grzechy minionego okresu i upraszające potrzebne łaski na Wielki Post.
Po Mszy św. o g. 12.15 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do g. 16.30. Na adorację dziś po południu zapraszamy całymi rodzinami.
O g. 16.30 Nieszpory, a po nich Msza św. wieczorna.
W poniedziałek i wtorek  dalszy ciąg Nabożeństwa 40-godzinnego. Porządek w oba dni jest następujący:
– po Mszy św. o g. 7.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja wioskami przez cały dzień po 45 minut od godziny:

7.30 – Wieruszyce
8.15 – Wola Wieruszycka
9.00 – Wolica
9.45 – Boczów
10.30 – Brzezowa
11.15 – Grabie
12.00 – Kępanów
12.45 – Kobylec
13.30 – Lubomierz
14.15 – Łapanów
15.00 – Ubrzeż
15.45 – Róże Żywego Różańca
16.30 – Nieszpory, a po nich Msza św.

Zachęcamy do jak najliczniejszego udziału zarówno w adoracjach jak i w nabożeństwach. Prosimy także dzieci i młodzież, aby również przychodziły na adorację w ciągu dnia i po lekcjach.
W Środę Popielcową obrzędem posypania głów popiołem rozpoczniemy WIELKI POST.
Msze św. w tym dniu: 7.00; 8.00; 9.30; 17.00
W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły.
Dziś rozpoczyna się okres Spowiedzi i Komunii św. Wielkanocnej i trwać będzie do Uroczystości Trójcy św. to jest do 19 czerwca. W tym czasie każdy Katolik winien dopełnić obowiązku Spowiedzi i Komunii św.
Dziś rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu i wyzwolenie z innych nałogów.
Od Środy Popielcowej rozpoczynają się Kwartalne Dni Modlitw o Ducha Pokuty.
W Wielkim Poście odprawiać będziemy Nabożeństwa Męki Pańskiej:

DROGA KRZYŻOWA:
piątek –      g. 16.15 dla rodziców i dzieci
g. 18.00 dla młodzieży i gimnazjalistów
niedziela – g. 15.30 dla wszystkich

GORZKIE ŻALE:
niedziela –     g. 16.00, po nich Msza św. wieczorna

Zachęcamy wszystkich do udziału w tych nabożeństwach, za udział w których można zyskać odpust zupełny. Zachęcamy także do prywatnego odprawiania Drogi Krzyżowej w kościele po Mszach św., zarówno w niedziele jak i w dzi powszednie.
Rekolekcje wielkopostne odprawiać będziemy od 5. Niedzieli Wielkiego Postu.
Przypominamy wszystkim rodzinom, by przy okazji opłat za podatek u sołtysów, pamiętali o wpłatach na sprzątanie koścoła i cmentarza. Przypominamy dlatego, że coraz więcej rodzin zwalnia się z tego obowiązku, a przecież troska o kościół i cmentarz, to troska wszystkich Parafian. Wszyscy korzystamy z kościoła i chcemy, żeby był zadbany i czysty. Wszyscy mamy zmarłych na cmentarzu, a więc trzeba, żeby i to miejsce wiecznego spoczynku było zadbane.