Ogłoszenia duszpasterskie /30 IX 2012/

26. NIEDZIELA ZWYKŁA

30 IX 2012

 

Msze św.: 7.30; 9.30; 11.00; 12.15; 18.00

Kalendarz liturgiczny

Poniedziałek: wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus
Wtorek: wspomnienie św. Aniołów Stróżów
Czwartek: wspomnienie św. Franciszka z Asyżu
dzień Patrona Ks. Franciszka Kardynała Macharskiego, o którym pamiętajmy w naszych modlitwach
I czwartek m-ca, dzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne
Piątek: wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy
I piątek m-ca, spowiedź rano od g. 6.30 i po południu od. g. 15.30
Sobota: wspomnienie św. Brunona, prezbitera
I sobota m-ca, objazd chorych od g. 8.00

 

 

W przyszłą niedzielę z racji I miesiąca- adoracja Najśw. Sakramentu, a po południu o godz. 16.30 z racji wsp. Matki Bożej Różańcowej odprawimy procesję różańcową.
Od jutra rozpoczynamy Nabożeństwa Różańcowe, które odprawiać będziemy przez cały miesiąc październik. W niedzielę różaniec o godz. 16.30, a w dni powszednie o godz. 16.30, a po różańcu Msza Św. wieczorna.
Od jutra Msza Św. w dni powszednie i w niedziele o godz. 17.00 przez cały sezon jesienno-zimowy.
Zachęcamy do licznego udziału w nabożeństwach różańcowych, zarówno dzieci, młodzież oraz starszych, oraz do odmawiania różańca w domu. Za pobożne odmawianie różańca można zyskać odpust zupełny. Na różańcu modlić się będziemy: za Ojca Św., za dzieci i młodzież o ich katolickie wychowanie, za misje, za chorych, o pokój na świcie i za zmarłych. Rodziców prosimy, by dopilnowali, aby każde dziecko przynajmniej raz w tygodniu przyszło na różaniec do Kościoła.
Dla porządku zapraszamy na różaniec:
Poniedziałek – klasy I i II Szkoły Podstawowej
Wtorek – klasy III i IV Szkoły Podstawowej
Środa – klasy V i VI Szkoły Podstawowej
Czwartek – klasy I Gimnazjum
Piątek – klasy III Gimnazjum
Sobota – klasy II Gimnazjum
Bóg zapłać za dar płodów ziemi dla naszego Seminarium Duchownego. szczególne podziękowania sołtysom wsi Woli Wieruszyckiej, Wieruszyc, Ubrzeży za zorganizowanie zbiórki we wsi, a także wszystkim, którzy indywidualnie przywieźli dary ziemi. Jeśli są gdzieś jeszcze zebrane dary u sołtysów, to prosimy o informacje. jeszcze w tym tygodniu prosimy o przywożenie darów, by przynajmniej zapełnić jeden samochód ciężarowy.
W sobotę po Mszy Św. wieczornej spotkanie młodzieży Grup Apostolskich.
Dwa tygodnie temu prosiliśmy o zapisanie się chętnych do śpiewania w chórze, który organizowany jest przy Domu Kultury, ale jak do tej pory nikt się nie zgłosił. Jeszcze raz prosimy zwłaszcza dawnych członków chóru parafialnego i nowych, by zechcieli się zgłosić. Próby są raz w tygodniu w piątek o g. 18.00 w Domu Kultury.
Prace remontowe związane z usuwaniem szkód powodziowych w naszym starym, zabytkowym kościele powoli dobiegają końca. Kościół został osuszony, wywieziono z jego wnętrza blisko 80 cm mułu zmieszanego z fekaliami z całej powierzchni Kościoła. Położona została pierwsza płyta betonowa, następnie izolacja i druga płyta betonowa. Obecnie kończymy odtwarzanie posadzki kamiennej z piaskowca. blisko polowa tych płyt kamiennych została zniszczona przez powódź i trzeba było dokupić nowe. Znaleźliśmy podobne w kamieniołomie w Mucharzu. większość z nas tej posadzki nie pamięta, gdyż była pokryta blatami podłogowymi, które założone zostały na posadzce, aby ludziom cieplej było w nogi, gdy nie było nowego kościoła. Odtworzona została nowa posadzka w prezbiterium i w kaplicy, wyremontowana została krypta pod kaplicą. a w pracowni konserwatorskiej w Tarnowie trwają prace remontowo-konserwatorskie ołtarza wielkiego, który pod koniec października wróci do kościoła. Trwa również naprawa ławek zniszczonych przez powódź. Kościół w niedzielę jest otwarty wiec warto wejść i zobaczyć, jaki jest jego stan. Wierzę, że uda się do zimy przywrócić ten kościół do tego stanu, aby z powrotem jak przed powodzą odprawiać w nim Msze Św. w dni powszednie. Pieniądze na remont tego cennego zabytku pozyskiwanie są z Ministerstwa Kultury, z Urzędy marszałkowskiego i Wydziału Zabytków, Ale to wszystko stanowi zaledwie 50% tego, co potrzeba na remont, dlatego prosimy, by wszyscy Ci, którym leży na sercu ta nasza piękna Świątynia, perełka naszej gminy i parafii o składanie ofiar w kopertach, aby ocalić tą świątynię i przywrócić ją do odprawiania w niej nabożeństw.

♦ INTENCJE MSZALNE

♦ ZAPOWIEDZI PRZEDMAŁŻEŃSKIE