Ogłoszenia duszpasterskie / 30.03.2014r. /

30.03.2014r. –  4 NIEDZIELA  WIELKIEGO POSTU

Msze święte o godzinie : 7:30 , 9:30, 11:00, 12:30, 17:00 – w nowym kościele.

Droga Krzyżowa : 15.30

Gorzkie Żale : 16.00

W piątek – Droga Krzyżowa : godz. 17.15 – dla rodziców i dzieci oraz o godz. 20.00 w starym kościele.

Przypominamy, że w Wielkim Poście Msza św. wieczorna w niedzielę odbywa się w nowym kościele.

————————————————————————————————————–

Od dziś przeszliśmy na czas letni. W związku z tym od jutra Msza św. wieczorna będzie o godz. 18.00 . Zarówno w dni powszednie jak i w niedzielę. Dlatego bardzo prosimy , poprawcie w programach rekolekcji w przyszłą niedzielę : Droga Krzyżowa – godz. 16.30, Gorzkie Żale – godz. 17.00 z kazaniem pasyjnym, Msza św. – godz. 18.00 .

—————————————————————————————————————

Od przyszłej niedzieli rozpoczynamy Rekolekcje Wielkopostne, które mają nam pomóc przygotować się na zbliżające się Święta Wielkanocne. Kto nie zabrał jeszcze programu rekolekcji niech to uczyni dzisiaj, zapoznajmy się z nim i starajmy się jak najliczniej brać w nich udział jak i przystąpić do Spowiedzi św.

—————————————————————————————————————

W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca kwietnia – dzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne, a także I piątek miesiąca – Spowiedź dla odprawiających I piątki – rano od 6.30 w starym kościele i po południu od 16.30 w nowym kościele. Tych, którzy nie praktykują I piątków zapraszamy na Spowiedź w rekolekcje.

W sobotę z racji I soboty miesiąca objazd chorych od godz, 8.30 .

—————————————————————————————————————-

Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się :

• Mateusz Kaczmarczyk syn Pawła i Romy Nowak , zamieszkały w Łapanowie oraz Karolina Madej córka Konrada i Józefy Pączek, zamieszkała w Trzcianie

• Dariusz Bednarz syn Stanisława i Janiny Pławeckiej, zamieszkały w Kobylcu oraz Katarzyna Bartosik córka Jana i Marii Węglarz , zamieszkała w Kobylcu

—————————————————————————————————————–

W pierwszą sobotę na Mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy Róże Różańcowe i każdego, kto pragnie wspomagać naszą wspólnotę parafialną swoją modlitwą. W czasie Mszy św. będziemy modlić się o pokój na świecie , przepraszać Boga za grzechy i dziękować za kanonizację Jana Pawła II. W ramach bezpośredniego przygotowania do kanonizacji Róże naszej parafii przygotowały krótką refleksję modlitewną otwierającą miesiąc dziękczynienia za Papieża Polaka.

——————————————————————————————————————

Diecezja Krakowska jest organizatorem „Światowych Dni Młodzieży w 2016 roku „. Młodzież, która przyjedzie na spotkanie z papieżem Franciszkiem potrzeba gdzieś zakwaterować. Ks. Bp Damian Muskus skierował do naszej Parafii pytanie : jaką ilość osób możemy przyjąć ? Zatem bardzo prosimy, aby w czasie rekolekcji rodziny chętne do gościny młodzieży określiły w przybliżeniu jaką liczbę osób mogą przyjąć.

——————————————————————————————————————

Spotkanie kandydatów na lektorów odbędzie się w czwartek o godz. 18.30 w nowym kościele.

INTENCJE  MSZALNE

31 III – poniedziałek

6:30     + Eleonora Mika

7:00     + Stanisław Smaga od kuzynki Marii Zając z rodziną

II           + Czesław Drożdż 19 r. śm. wsp. brata Władysława

18:00 –  + Stanisława Jutka od bratanicy Asi z mężem

1 IV – wtorek

6:30     + Stanisław Smaga od sąsiadów Pietroniów

7:00     + Stanisław Frejek od brata Józka z rodziną

18:00 –  + Halina Dedio od chrześnika Tomasza z żoną

2 IV – środa

6:30     + Stanisław Smaga od Wiesi z Francji

7:00     + Stanisław Frejek od chrześnicy Edyty z rodziną

18:00 –  + Kazimierz Zdebski 1 r. śm.

3 IV – czwartek

6:30     + Stanisław Tokoń od sąsiadów Polończyków z Boczowa

7:00     + Stanisław Frejek od ciotki Haliny z rodziną

18:00 –  + Andrzej Góral od przyjaciół syna Bartłomieja

II           + Bartłomiej Zduleczny od córki Agnieszki z rodziną

4 IV – piątek

6:30     Wypominkowa

7:00     + Stanisław Frejek od kolegów i koleżanek Sławka z klasy

18:00 –  + Halina Dedio od rodziny Gacków

II           + Aniela Ruman 6 r. śm. wsp. męża

5 IV – sobota

6:30     + Józef Łapczyński od córki Ewy z mężem

7:00     + Stanisław Frejek od kolegów Jarka i Rafała z pracy

18:00 –  W int. Róż Żywego Różańca

II           + Kazimiera i Tadeusz Łupak i z rodz. Łupaków , Grabowskich, Nielepców i Bzdyli

6 IV – niedziela

7:30    + Jan Zdebski od syna Pawła z rodziną

II           + Henryk  Węglarz 10 r. śm.

9:30     + Stanisława Jutka od siostry z rodziną

II           + Kazimierz Mikołajczyk od bratanka Wojciecha z rodziną