Ogłoszenia duszpasterskie / 28.04.2013r. /

28.04.2013r. – V NIEDZIELA  WIELKANOCNA

Msze św. o godzinie : 7:30, 9:30, 11:00, 12:30, 18:00

———————————————————————————————————————–

Kalendarz liturgiczny :

Poniedziałek : Święto św. Katarzyny ze Sienny, Patronki Europy. W tym dniu rozpoczyna się nowenna do św. Stanisława, Biskupa i Męczennika.

Spowiedź przed Bierzmowaniem od godz. 17.00

Wtorek : Wsp. św. Piusa V, papieża

We wtorek na godz. 18.00 przybędzie do nas Ks. Biskup Damian Muskus, by udzielić młodzieży klas III Gimnazjum Sakramentu Bierzmowania. W tym dniu też rozpoczniemy nabożeństwa majowe ku czci Najświętszej Maryi Panny. Serdecznie zapraszamy na tę uroczystość.

Środa : Wsp. św. Józefa, rzemieślnika.

W tym dniu o godz. 18.00 odprawimy uroczystą procesję na rozpoczęcie nabożeństw majowych. Zapraszamy dzieci do sypania kwiatów, pozostałe dzieci i młodzież i starszych. Po procesji Msza św. W czasie nabożeństw majowych modlić się będziemy za Ojca Świętego, za Kościół w Polsce, o pokój na świecie, za rodziny, o powołania kapłańskie i o dobre urodzaje. Gromadźmy się także na majówkach przy kapliczkach i krzyżach, które na miesiąc maj przyozdóbmy kwiatami.

Czwartek : Wsp. św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła.

I czwartek miesiąca – dzień modlitw o powołania.

PIĄTEK : UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY, KRÓLOWEJ POLSKI

Msze św. w porządku niedzielnym.

Nabożeństwo majowe : 17.30

Na godz. 11.00 zapraszamy strażaków z całej parafii i ich rodziny.

Jest to pierwszy piątek miesiąca – Spowiedź na Mszach św. i po południu od godz. 17.00.

W piątek nie ma postu.

Sobota : Wsp. św. Floriana, męczennika, patrona strażaków i hutników.

I sobota miesiąca – objazd chorych od godz. 8.30.

——————————————————————————————————————–

W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 9.30 , 68 dzieci z całej parafii przystąpi po raz pierwszy do Stołu Pańskiego przyjmując I Komunię św. Otoczmy te dzieci serdeczną modlitwą i zostawmy tę Mszę św. dla tych dzieci i ich rodzin a przyjdźmy na inną Mszę św.

Spowiedź dzieci i ich rodzin w sobotę od godz. 16.00

———————————————————————————————————————–

W piątek 3.05.2013r. o godz. 15.00 pogrzeb śp. Franciszka Kawala  z Ubrzeży , lat 93

Wieczny odpoczynek…………………

———————————————————————————————————————-

Urząd Gminy Łapanów zaprasza w dniu 29 kwietnia 2013r. / poniedziałek / o godz. 19.00 do Domu Kultury w Łapanowie na spotkanie poświęcone możliwościom uzyskania dotacji na finansowanie systemów fotowoltaicznych – przeznaczonych do uzyskiwania energii elektrycznej z energii słonecznej.

————————————————————————————————————————

INTENCJE MSZALNE

29 IV- poniedziałek:
6:30 – + Władysław Góral – od córek z rodzinami
7:00 – + Władysław Kuska – od syna Ryszarda                                                                                                                  II  –  + Kazimierz Bzdyl i za uczestników pogrzebu
18:00 -+ Maria Kwarciak – od chrześnicy Doroty z rodziną

30 IV – wtorek:
6:30 – + Maria Kwarciak – od Lucyny z rodziną
7:00 – + Jan Ciszek – od Magdy i Piotrka z Żegociny
18:00 –  W intencji Bierzmowanych

1 V – środa:
6:30 – + Maria Kwarciak – od chrześnicy Wiesławy z rodziną
7:00 – + Jan Ciszek – od Firmy Kunwilux
18:00 –  W int. Marii Piechnik w 89 Urodziny, o błogosławieństwo Boże i dar zdrowia                                                  II  –   W 24 rocz. ślubu Ewy i Roberta dziękczynna i o błogosławieństwo Boże

2 V – czwartek:
6:30 – + Jan Ciszek – od Andrzeja i Marii Pacek
7:00 – + Władysław Kuska – od syna Leszka z rodziną
18:00 -+ Maria Kwarciak – od bratanicy Marii z rodziną                                                                                                                                                                                II  –  + Zygmunt i Weronika Skołyszewscy

3 V – piątek:
7:30 – + Jan Ciszek – od Agaty i Krzysztofa Duda
9:30 – + Józef Malinowski 23 r. śm.  Olga Malinowska 15 r. śm.
11:00 – W intencji Strażaków i ich rodzin
12:30 – + Tomasz Grzesło w 3 r. śm.                                                                                                                               18:00 -+ Maria Kwarciak – od syna Romana z rodziną

 

4 V – sobota:
6:30 – + Władysław Góral – od córek z rodzinami
7:00 – + Genowefa Śliwa
18:00 – W int. Róż, ich rodzin, o powołania kapł. za kapłanów i za zmarłych                                                                                                                                                                                                II   – + Leszek Grabacki – od siostry Lucyny z rodziną

5 V – niedziela: 
7:30 – O zdrowie i błog. Boże i opiekę MB. dla rodziny Woźniaków
9:30 – W int. dzieci komunijnych
11:00 – + Władysława Zięba w 33 r. śm.  wsp.  syna Mariana
12:30 – + Czesław Piechnik 3 r. śm.  wsp. żonę Stanisławę                                                                                             18:00 -+ Julian i Bronisława Bubula, syn Kazimierz