Ogłoszenia duszpasterskie /26 XII 2011/

PIERWSZEGO MĘCZENNIKA

26 XII 2011

Msze św.: 7.30; 9.30; 11.00; 12.15; 17.00
♦ po Mszach św. święcenie owsa

Piątek: święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa
Sobota: wspomnienie św. Sylwestra I, papieża – ostatni dzień roku kalendarzowego

♦ W sobotę o g. 16.00 odprawimy Nieszpory, w czasie których dziękować będziemy Bogu za wszystkie łaski i dobrodziejstwa kończącego się roku, przepraszać za wszelkie zło przez nas popełnione i błagać o miłosierdzie Boże. Na to ostatnie Nabożeństwo kończącego się roku kalendarzowego serdecznie wszystkich zapraszamy. Po Nieszporach Msza św., a po niej udamy się tradycyjnie na cmentarz, by odmówić różaniec za zmarłych, szczególnie za tych, którzy odeszli od nas w tym roku. Przynieśmy ze sobą znicze.
O północy będzie otwarty kościół dla tych, którzy chcą przywitać Nowy Rok modlitwą w kościele. A wszystkich, którzy o północy nie będą jeszcze spać, prosimy, aby przerwali wszelkie imprezy i  zabawy i powitali Nowy Rok modlitwą, zawierzając siebie i swoje rodziny opiece Bożej.
♦ W przyszłą niedzielę Nowy Rok – uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi.
♦ W tym tygodniu rozpoczynamy wizytę duszpasterską czyli kolędę w całej parafii. Przypominamy by na kolędę przygotować stół z krzyżem, świecami i wodą święconą, którą można brać z kościoła.
Dobrze byłoby, by podczas tej wizyty było jak najwięcej domowników. Idziemy po kolędzie, aby w każdym domu modlić się o błogosławieństwo Boże dla całej rodziny, porozmawiać o problemach parafialnych i rodzinnych, a nie zbierać pieniądze. Dlatego, jeśli kogoś nie stać na ofiarę z tej okazji, to proszę nie zamykać domu. Mamy już tak duże rozeznanie w parafii, że wiemy gdzie nie tylko nie wolno wziąć ofiary, ale trzeba dać, by wspomóc niejedną rodzinę, o czym się przekonało wiele rodzin w poprzednich latach.
Ofiary składane przy okazji kolędy, w dużym procencie są przekazywane do Kurii Metropolitalnej na cele misyjne, na pomoc chorym kapłanom, na działalność Caritas i na utrzymanie Seminarium Duchownego.

♦ miejscowości wizytowane przez księży:
ks. Proboszcz: Brzezowa, Lubomierz, Wolica, Grabie
ks. Wojciech:    Ubrzeż, Kępanów, Kobylec, Wola Wieruszycka