Ogłoszenia duszpasterskie /26 XII 2010/

ŚWIĘTO ŚWIĘTEJ RODZINY – JEZUSA, MARYI I JÓZEFA

 

26 XII 2010

Msze św.: 7.30; 9.30; 11.00; 12.15; 17.00

Dziś także święto św. Szczepana, diakona i męczennika.
Po Mszach św., z racji św. Rodziny, błogosławieństwo małych dzieci, a z racji św. Szczepana – święcenie owsa.

Kalendarz liturgiczny

Poniedziałek: święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty

Wtorek: święto Świętych Młodzianków, męczenników

Piątek: wspomnienie św. Sylwestra I, papieża

Sobota: NOWY ROK – UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI

 

W czwartek o g. 9.00 Msza św. w intencji Rady Gminy Łapanów: dziękczynna za 4 lata kadencji i o błogosławieństwo Boże w nowej kadencji, a po Mszy św. będzie poświęcenie nowej kładki na rzece Stradomce koło kościoła.
W piątek ostatni dzień roku kalendarzowego. O g. 16.00 odprawimy Nieszpory, w czasie których dziękować będziemy Bogu za wszystkie łaski i dobrodziejstwa kończącego się roku, przepraszać za wszelkie zło przez nas popełnione i błagać o miłosierdzie Boże.
Na to Nabożeństwo serdecznie wszystkich zapraszamy.
Po Nieszporach Msza św., a po niej tradycyjnie udamy się na cmentarz, by odmówić Różaniec za zmarłych, szczególnie za tych, którzy odeszli od nas w tym roku. Przynieśmy ze sobą znicze.
O północy, kościół będzie tradycyjnie otwarty dla tych, którzy chcą przywitać Nowy Rok modlitwą. A wszystkich, którzy o północy nie będą jeszcze spać, prosimy, aby przerwali wszelkie imprezy i zabawy, i powitali modlitwą Nowy Rok, aby zawierzyć siebie na cały ten rok Opiece Bożej. To jest ważniejsze od toastów z szampanem i strzelania petardami – to można zrobić później, po modlitwie.
W piątek, ze względów duszpasterskich, Ksiądz Kardynał udziela dyspensy od pokarmów mięsnych i zachowania pokuty.
W sobotę NOWY ROK. Msze św. w porządku niedzielnym.
Także w sobotę, przypada Światowy Dzień Pokoju, przeżywany pod hasłem: :Jeśli chcesz rozwijać pokój, strzeż dzieła stworzenia”.
W tym tygodniu przypada I sobota miesiąca – nie będzie objazdu chorych, gdyż byliśmy u chorych na święta.
W przyszłą niedzielę z racji I niedzieli miesiąca, adoracja Najświętszego Sakramentu, w czasie której modlić się będziemy o błogosławieństwo Boże na cały rok i zachowanie nas od nieszczęść i klęsk żywiołowych.
W zakrystii są do nabycia kalendarze parafialno-gminne na rok 2011, w których są zawarte wszystkie najważniejsze informacje z działalności Parafii i Gminy – warto je nabyć. Cena 8 zł.
W tym tygodniu rozpoczynamy wizytę duszpasterską – czyli kolędę – po całej parafii. Przypominamy, by na koledę przygotować stół z krzyżem, dwoma świecami i wodą święconą, którą można wziąć z kościoła. Dobrze by było, by podczas tej wizyty było jak najwięcej uczestników w domu. Idziemy po kolędzie, aby w każdym domu modlić się o błogosławieństwo Boże dla całej rodziny, rozmawiać o problemach rodzinnych i parafialnych, a nie zbierać pieniądze. Dlatego, jeśli kogoś nie stać na ofiarę, to proszę nie dawać i domu nie zamykać. Mamy już tak duże rozeznanie w parafii, że wiemy, gdzie nie tylko nie wolno wziąć ofiary, ale nawet trzeba ją zostawić, by  nie jednej rodzinie pomóc.
Ofiary składane przy kolędzie w dużej mierze przeznaczane są i odprowadzane do Kurii Biskupiej na cele misyjne, charytatywną działalność Caritas i  utrzymanie Seminarium Duchownego, które kształci kapłanów, i inne.

PORZĄDEK KOLĘDY

poniedziałek  /27 XII/
        od g. 8.30 – BRZEZOWA – od PP. Kwarciak do Pani Anny Łapczyńskiej

wtorek /28 XII/
od g. 8.30 – BRZEZOWA – od PP. Kurzeja do PP. Kajów

środa /29 XII/
od g. 8.30 – BRZEZOWA – domy przy drodze na Ubrzeż

czwartek /30 XII/
od g. 8.30 – PODWOLICA – od PP. Bogacz do PP. Zając

piątek
/31 XII/
od g. 8.30 – WOLICA – od Pana Andrzeja Leśniaka do Pani Marty Nowak