Ogłoszenia duszpasterskie /25 XI 2012/

UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA
KRÓLA WSZECHŚWIATA 

25 XI 2012

Msze św.: 7.30; 9.30; 11.00; 12.15; 17.00

 Różaniec za zmarłych o g. 16.30
na sumie przyjęcie kandydatów do ministrantów i scholi

 

Kalendarz liturgiczny

Sobota: z racji I m-ca, objazd chorych od g. 8.30

 

W przyszłą niedzielę ADWENTEM rozpoczniemy NOWY ROK KOŚCIELNY. Okres Adwentu ma podwójny charakter. Jest przygotowaniem do uroczystości Narodzenia Pańskiego, przez którą wspominamy pierwsze przyjście Syna Bożego do ludzi. Równocześnie jest czasem, w którym, przez wspomnienie pierwszego przyjścia Chrystusa, kieruje my nasze oczy i serca na Jego powtórne przyjście na końcu czasów. Z obu tych względów Adwent jest okresem pobożnego i radosnego oczekiwania. Poświęćmy więc w Adwencie więcej czasu na czuwanie i modlitwę. Gromadźmy się jak najliczniej w kościele na Roratach, które odprawiać będziemy w niedziele o g. 7.30, a w dni powszednie o g. 7.00 i o g. 17.00. Szczególnie zachęcamy do udziału dzieci i młodzież.
W piątek po Mszy św. wieczornej zbiórka ministrantów.
W sobotę o g. 11.00 na wikarówce spotkanie z młodzieżą gimnazjalną, która pragnie podjąć naukę gry na gitarze. Proszę przyjść z jednym z rodziców.
Dziękujemy za żywe zainteresowanie remontem naszej zabytkowej świątyni i za tak liczne odwiedziny jej w ubiegłą niedzielę. W Ministerstwie Kultury udało się wynegocjować dopłatę do remontu posadzki, byśmy, jako parafia, nie musieli dopłacać. Natomiast do restauracji ołtarza głównego, musimy do końca roku dopłacić, jako wkład parafii, 30% czyli ok. 24 tys. zł. Dlatego, bardzo prosimy o ofiary na ten cel. Proszę je skladać w podpisanych kopertach, byśmy mogli się wypłacić do końca roku.
Przygotowujemy też wnioski na przyszły rok, na dalszy remont tej naszej świątyni. Jak dobrze pójdzie, to jeszcze w tym roku wrócimy do odprawiania Mszy św. rano w dni powszednie w tej świątyni.