Ogłoszenia duszpasterskie /25 IX 2011/

26. NIEDZIELA ZWYKŁA

25 IX 2011

Msze św.: 7.30; 9.30; 11.00; 12.15; 18.00

♦ dziś o g. 14.00 pogrzeb śp. Krzysztofa Leśniaka z Lubomierza. Wieczny odpoczynek…

Poniedziałek: wspomnienie św. męczenników Kosmy i Damiana
Wtorek: wspomnienie św. Wincentego a Paulo, kapłana
Środa: wspomnienie św. Wacława, męczennika
Piątek: wspomnienie św. Hieronima, kapłana i dra Kościoła
Sobota: wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i dra Kościoła

♦ W sobotę z racji I m-ca, objazd chorych od g. 8.00.
♦ W sobotę rozpoczynamy Nabożeństwa Różańcowe, które odprawiać będziemy przez cały miesiąc październik:

• w niedziele o g. 16.30, a po nich Msza św. wieczorna
w dni powszednie o g. 17.00,a po nich Msza św. wieczorna
(od soboty Msze św. wieczorne /w niedziele i dni powszednie/ odprawiać będziemy o g. 17.00 przez cały sezon jesienno-zimowy)

Zachęcamy do licznego udziału w Nabożeństwach Różańcowych wszystkich: dzieci, młodzież i starszych.
Zachęcamy też do wspólnego odmawiania różańca w domach.
Za pobożne odmawianie różańca można zyskać odpust zupełny.
Na różańcu modlić się będziemy:
→ za Ojca św.
→ za dzieci i młodzież – o ich katolickie wychowanie
→ za misje
→ za chorych
→ o pokój na świecie
→ za zmarłych
♦ W przyszłą niedzielę z racji I m-ca odprawiać będziemy adorację Najświętszego Sakramentu, a o g. 16.30 odprawimy procesję różańcową.
♦  Także w przyszłą niedzielę rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia.
Tradycją jest, że w tym tygodniu dzielimy się płodami ziemi z naszym Seminarium Duchownym, gdzie kształcą się przyszli kapłani, a wśród nich nasz parafianin, kleryk I roku, Sławomir Tyrański. Okażmy swoje dobre serce i bądźmy hojni składając dary u sołtysów lub przywożąc na plebanię.
♦  W dniach od 1 do 5 października, w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach trwać będzie II Światowy Kongres Miłosierdzia Bożego. Słyszeliśmy o tym w dzisiejszym liście.
Program kongresu.
♦  Przez 4 niedziele października, począwszy od przyszłej niedzieli, w Gdowie trwać będzie kurs dla narzeczonych. Msza św. o g. 14.00, a później konferencje.
♦  Rodzina Kawalów z Boczowa składa serdeczne podziękowania za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na usuwanie skutków pożaru. Otrzymali od parafii 8500 PLN. Bóg zapłać za Waszą hojność.