Ogłoszenia duszpasterskie /25 IV 2011/

PONIEDZIAŁEK
W OKTAWIE WIELKANOCY

25 IV 2011

Msze św.: 7.30; 9.30; 11.00; 12.15; 18.00

Kalendarz liturgiczny

Dziś przypada także święto św. Marka Ewangelisty.
Piątek: święto św. Katarzyny ze Sieny, patronki Europy

 

Od Dziś trwa Oktawa Wielkanocy do przyszłej niedzieli. Wszystkie dni Oktawy mają charakter uroczysty dla podkreślenia wielkości Zmartwychwstania Pańskiego. W związku z tym w piątek nie ma postu. Zachęcamy do liczniejszego udziału w tym tygodniu we Mszy św. dla uczczenia Zmartwychwstałego Pana.
Dziś o g. 15.00 pogrzeb śp. Wojciecha Kopanicy z Boczowa lat 62. Wieczny odpoczynek…
Na zakończenie tych Świąt chcemy, jako Wasi duszpasterze, podziękować Wam za postawę pełną wiary i pobożności w czasie całego Wielkiego Postu, za Wasz udział w rekolekcjach, w Drodze Krzyżowej, w Gorzkich Żalach, za liczne przystąpienie do Sakramentu Pojednania, za udział w Triduum Paschalnym, za tak liczny udział w czuwaniu przy Ciemnicy i przy Grobie Bożym i casino online za liczne przystępowanie do Komunii Świętej. Przez Triduum Paschalne udzieliliśmy ponad 3 tys. Komunii św., a w dniu wczorajszym prawie 3 tys.
Niech Chrystus Zmartwychwstały darzy Was swym błogosławieństwem i swoimi łaskami. Bóg zapłać.
W piątek rozpoczniemy nowennę przed uroczystością św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski i naszej Archidiecezji.
W sobotę uroczystą procesją rozpoczniemy nabożeństwa majowe ku czci Najświętszej Maryi Panny o g. 18.00, a po procesji Msza św. Zapraszamy serdecznie do udziału w tym nabożeństwie dzieci do sypania kwiatków, pozostałe dzieci, młodzież i starszych. Po Mszy św. rozpoczniemy czuwanie modlitewne przed beatyfikacją papieża Jana Pawła II, które trwać będzie w całym kraju. U nas będziemy czuwać do g. 22.00. Zachęcamy wszystkich do udziału w tym czuwaniu. Pamiętamy słowa Ojca św.: SZUKAŁEM WAS, A TERAZ PRZYSZLIŚCIE DO MNIE. Więc przyjdźmy choć na chwilę. Proszę naszą młodzież, ministrantów i lektorów oraz Scholę o pomoc w przygotowaniu tego czuwania. W ten sposób połączymy się duchowo z pielgrzymami, którzy w tym czasie modlić się będą w Rzymie i we wszystkich sanktuariach świata oczekując na na dzień łaski za wyniesienie na ołtarze Jana Pawła II i wypraszając Miłosierdzie Boże dla całego świata.
W przyszła niedzielę przypada NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO. W tym dniu w Rzymie o g. 10.00 rozpocznie się uroczystość wyniesienia na ołtarze Sługi Bożego Jana Pawła II, Papieża Polaka. U nas Msze św. będą w porządku niedzielnym, ale kto chce oglądać transmisję z Rzymu, niech przyjdzie do kościoła tak, aby być w domu podczas transmisji.
Nasze Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach stanie się na ten dzień polskim Rzymem. Dlatego zachęcamy kto może, niech pojedzie do Łagiewnik, tam o g. 21.00 w sobotę rozpocznie się czuwanie nocne, a w dniu beatyfikacji o g. 10.00 przy pomocy telebimu będzie transmisja z Rzymu i po niej Msza św. A u nas w kościele o g. 15.00 w Godzinie Miłosierdzia jak i w całej Polsce będzie nabożeństwo dziękczynienia za beatyfikację Jana Pawła II i Msza św.
W piątek o g. 16.30 próba dzieci przed I Komunią św. Obecność obowiązkowa.
Tych, którzy wyjeżdżają do Rzymu na beatyfikację, informuję, że w czwartek o g. 4.30 rano w kościele będzie Msza św., a po niej wyjazd do Rzymu.

 


♦ INTENCJE MSZALNE

♦ ZAPOWIEDZI PRZEDMAŁŻEŃSKIE