Ogłoszenia duszpasterskie /25 III 2012/

5. NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

25 III 2012

Msze św.: 7.30; 9.30; 11.00; 12.15; 17.00
Droga krzyżowa o g. 15.30
Gorzkie żale o g. 16.00
w poniedziałek  uroczystość Zwiastowania NMP – obchodzona także jako Dzień Świętości Życia. Można w tym dniu podjąć duchową adopcję, modląc się o życie dziecka poczętego a jeszcze nie narodzonego. /kartki są na stoliku/
w piątek Droga krzyżowa:
o g. 16.15 dla rodziców i dzieci
o g. 17.30 dla młodzieży

 

 Dziś rozpoczynamy  Rekolekcje Wielkopostne. Starajmy się jak najliczniej w nich uczestniczyć. Odłóżmy na czas rekolekcji zbędne zajęcia by przyjść do kościoła i  módlmy się wspólnie o jak najlepsze owoce tych rekolekcji. Spowiedź rekolekcyjna we wtorek. Rekolekcje prowadzi jezuita, ks. Longin Płachta, który ponad 20 lat temu prowadził już u nas rekolekcje.
Składka w dni powszednie na naukach ogólnych przeznaczona będzie na potrzeby rekolekcji, a na Gorzkich Żalach na kwiaty do Bożego Grobu.
 W piątek po Drodze krzyżowej próba młodzieży klas III gimnazjum przed Bierzmowaniem. Kto tym razem z własnej winy nie przyjdzie, zostanie wykluczony z Bierzmowania. Na ostatniej próbie brakowało 9 osób.
W sobotę o g. 17.30, po Mszy św. wieczornej, zebranie rodziców kandydatów do bierzmowania.
 Od przyszłej niedzieli Msza św. wieczorna w niedziele i dni powszednie będzie o g. 18.00.
 W przyszłą niedzielę przypada Niedziela Palmowa, rozpoczynająca
Wielki Tydzień. 15 minut przed g. 11.00 zgromadzimy się przed kościołem na poświęcenie palm i procesję wokół kościoła z palmami, na pamiątkę uroczystego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy.
 Nasi uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej pod nadzorem instruktorów, przygotowali stroiki, aby upiększyć nasze stoły wielkanocne, które będą sprzedawać przed kościołem w przyszłą niedzielę. Kupując je, wesprzemy działalność Warsztatu.

 

DO SAKRAMENTU MAŁŻEŃSTWA PRZYGOTOWUJĄ SIĘ:

Rafał Kowalik
syn Adama i Urszuli Krawczyk, zam. w Wieliczce
Marta Manys
córka Władysława i Walentyny Klimek, zam. w Łapanowie