Ogłoszenia duszpasterskie / 24.07.2016r. /

24.07.2016r.  –  17  NIEDZIELA  ZWYKŁA

Msze św. : 7.30 – 9.30 – 11.00 – 12.30 – 18.00

Dziś także wsp. św. Kingi, dziewicy


Po mszach św. na parkingu przykościelnym będzie błogosławienie pojazdów i ich kierowców.


W poniedziałek święto św. Jakuba Apostoła a także wsp. św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących.

We wtorek wsp. św. Joachima i Anny , rodziców Najśw. Maryi Panny.


We wtorek rozpoczęcie Światowych Dni Młodzieży w Krakowie, które trwać będą do niedzieli. Weźmie w nich udział Papież Franciszek.

W przyszłą niedzielę na zakończenie Papież Franciszek odprawi Mszę św.  Posłania o godz. 10.00 . W związku z tym, byśmy mogli łączyć się z Ojcem św. i uczestnikami przy pomocy telewizji, będzie zmieniony porządek Mszy św. w naszej parafii. Msze św. będą o godz. 7.30 – 9.00 – 12.30 i 18.00 Mszy św. o godz. 11.00 nie będzie.  Intencja Mszy z godz. 11.00 będzie odprawiona o godz. 9.00.


W zakrystii i na stolikach są do odbioru karty wstępu na spotkanie z Ojcem św. w Brzegach w sobotę i w niedzielę. Nie organizujemy wspólnego wyjazdu, bo autobusy nie będą wpuszczane, a można dojechać swoimi pojazdami najdalej do Gdowa lub lepiej do Niegowici, a potem pieszo.


5 sierpnia z Gdowa po Mszy św. o godz. 8.00 wyruszy piesza pielgrzymka na Jasną Górę. Zapraszamy do udziału w pielgrzymce i ofiarowaniu jej jako dziękczynienie za wizytę w Polsce Papieża Franciszka i Światowe Dni Młodzieży.

Zapisy na pielgrzymkę przyjmowane są w Gdowie po mszach św. Przy zapisie na pielgrzymkę należy podać dokładny adres zamieszkania, pesel, numer telefonu. W przypadku osób niepełnoletnich trzeba podać dane personalne pielgrzymującego opiekuna. Jeżeli opiekunem na czas pielgrzymki nie jest ktoś z rodziców czy opiekunów prawnych wymagana jest pisemna zgoda rodzica. Zalecamy by podejmować się opieki tylko nad jednym dzieckiem. Formularz zgody dostępny jest przy zapisach i na www.czlonV.pl

Przypominamy o konieczności podpisywania bagażu!

Wpisowe na pielgrzymkę wynosi 65 zła , a dla osób do 16 roku życia 35 zł i nie zawiera kosztów powrotu z Częstochowy , które wynoszą dodatkowo 40 zł.


INTENCJE  MSZALNE

25 VII – poniedziałek

7:00   –  + Antoni i Anna Babral

18:00 –  + Jan Bujak od brata Józefa z rodziną

26 VII – wtorek  

7:00   –  + Stanisława Tabak od bratanka Jacka z rodziną

18:00 –  + Jan Bujak od brata Romana z rodziną

27 VII – środa

7:00   –  + Jan Sotoła, siostra Anna i Władysława

18:00 –  + Jan Bujak od chóru Seniora

28 VII – czwartek

7:00   –  + Stanisława Tabak od chrześnika Zygmunta z rodziną

18:00 –  + Jan Bujak od Agnieszki i Bogdana z rodziną

29 VII – piątek

7:00   –  + Stanisława Tabak od sąsiada Marka Sikory z rodziną

18:00 –  + Jan Bujak od sąsiadów Karteczków

II         –  + Helena Nowak 5 r. śm. wsp. rodziców Jana i Antoninę

30 VII – sobota

7:00   –  + Jan Bujak od Marii i Zbigniewa Wrześniak

18:00 –  + Zofia Wilk od sąsiadów Noga

31 VII – niedziela

7:30   –  + Adam Rychel r. śm.

9:00   –  + Krystyna Sikora

II         –  + Anna Kulig z ok. imienin, wsp. męża Jana, wnuka Janusza

12:30 –  + Józefa Galica 13 r. śm. mąż Jan

II         –  Dziękczynna z okazji urodzin mamy

18:00 –  + Jan Bujak od Heleny i Antoniego Manys