Ogłoszenia duszpasterskie /23 XII 2012/

Msze święte: 7,30 – 9,30 – 11,00 – 12,15 – 17,00

Wczoraj odprawialiśmy spowiedź przedświąteczną. Bóg zapłać, że tak licznie przystąpiliście do Sakramentu Pokuty, aby z czystym sercem stanąć przed Nowonarodzonym.

Jutro Wigilia Bożego Narodzenia. Msze święte: 7,00 i 8,00 – ostatnie roraty. Wieczorem Mszy świętej nie będzie. Spowiadać będziemy jutro tylko do godziny 8,30. Wieczorem zasiądziemy do stołu wigilijnego. Przeżyjmy ten wieczór i tę noc prawdziwie po Bożemu: wspólna modlitwa przy stole wigilijnym, odczytanie Ewangelii św. Łukasza o Narodzeniu Pańskim, łamanie się opłatkiem i życzenia płynące z serca pełnego miłości a po wigilii wspólne kolędowanie. Niech w ten wieczór na naszych stołach nie będzie alkoholu. Niech w naszej parafii nie będzie nikogo, kto by tę wigilię i Święta przeżywał w samotności i płaczu. Zaprośmy ich do siebie. Pojednajmy się ze sobą w rodzinach i sąsiedztwie, jeśli jesteśmy skłóceni lub pogniewani. BÓG SIĘ RODZI, więc wyrzućmy z serca złość, gniew i nienawiść. Wspomnijmy w ten wieczór tych, którzy od nas odeszli, szczególnie w tym roku, wierząc, że oni tę wigilię przeżywają już w domu Ojca Niebieskiego. Tradycyjnie we wigilię zachowajmy post od pokarmów mięsnych. A o północy przyjdźmy jak najliczniej na Pasterkę, by przywitać Nowonarodzonego. Zapraszamy na Pasterkę strażaków z całej parafii. Trzymacie wartę przy Grobie Pańskim, przyjdźcie także przywitać Nowonarodzonego Zbawiciela.

We wtorek: UROCZYSTOŚC NARODZENIA PAŃSKIEGO

Msze święte w porządku niedzielnym. Kto będzie na Pasterce, może również w Dzień Bożego Narodzenia przyjąć Komunię świętą.

We środę: ŚWIĘTO ŚW. SZCZEPANA, PIERWSZEGO MĘCZENNIKA

Msze święte w porządku niedzielnym. Po Mszach św. Święcenie owsa.

Na stoliku są jeszcze świece Caritasu na stół wigilijny, a w zakrystii kalendarze na Nowy Rok.
Jutro po roratach zbiórka ministrantów i lektorów.

INTENCJE MSZALNE

24 XII – poniedziałek
7.00 – + Adam Góral – z ok. imienin
II – + Adam Rychel- z ok. imienin
8.00 – + Adam Halota- z ok. imienin

25 XII – wtorek
Pasterka:
I – + Jan Nowak, 16. r. śm.
II – Za parafian
III – + Zygmunt Stalmach
7:30 – + Waleria i Teofil Serafin z  ok imienin
9:30 – + Helena i Aleksander Sotoła, synowie Roman i Janusz
11:00 – + Maria Kaczmarczyk, 16 r. śm. Wsp. Syna Zbigniewa
12:15- + Lucyna Zgłobicka, wsp. Córeczkę
17:00- + Tomasz Trojański, wsp. Rodziców i teściów

26 XIII – środa
7:30 – + Stanisław Szostak
II – w 31 rocznicę ślubu Jana i Marii dziękczynna i o błogosławieństwo Boże
9:30 – w intencji Sandry w 18. R. urodzin o błogosławieństwo Boże
11:00 – + Cecylia Hojda
12:15- + Jan Góral wsp. Rodziców Marię i Pawła
17:00- + Maria Kurzeja, 27. R. śm.