Ogłoszenia duszpasterskie /22 V 2011/

Środa: wspomnienie św. Grzegorza VII, papieża
Czwartek: wspomnienie św. Filipa Nereusza, kapłana
Piątek: wspomnienie św. Augustyna z Canterbury, biskupa

W sobotę w Stadnikach o g. 11.00 nasz parafianin, diakon Mariusz Wrzesiński otrzyma święcenia kapłańskie. Chętnych na wyjazd na święcenia do Stadnik prosimy o zapisywanie się dzisiaj po Mszach św. w zakrystii. Wyjazd w sobotę o g. 10.00.
Natomiast w przyszłą niedzielę ks. Mariusz odprawi u nas Mszę św. Prymicyjną o g. 11.00, po której udzieli prymicyjnego błogosławieństwa. W związku z tym w przyszłą niedzielę Mszy św. o g. 12.15 nie będzie.
To dzień wielkiej radości w naszej parafii, która w ciągu ostatnich 5 lat daje już 4. kapłana Kościołowi na służbę.
Chciałem przy okazji bardzo serdecznie podziękować za Waszą wielką hojność i wielkie serca, jakie okazaliście, składając ofiary na zorganizowanie ks. Mariuszowi prymicji. Złożono ponad 12 tys. zł. To ma swoją wymowę – JESTEŚCIE WIELCY I WSPANIALI!
Serdeczne Bóg zapłać Wam za to.
Przyjdźmy więc jak najliczniej na Mszę św. prymicyjną i niech nas również jak najwięcej jedzie do Stadnik na święcenia. Wyjazd będzie bezpłatny. Zachęcam szczególnie ministrantów i lektorów oraz młodzież. Módlmy się przez cały tydzień za diakona Mariusza, który rozpoczyna dzisiaj tygodniowe rekolekcje, przygotowując się do święceń.
We wtorek rozpocznie się generalny remont głównej drogi od Wymysłowa do Ubrzeży i będzie trwał do końca lipca. Będą więc poważne utrudnienia w ruchu, m.in. ruch wahadłowy na poszczególnych odcinkach. Dlatego prosi się o ostrożność,cierpliwość i wyrozumiałość.
Pod koniec czerwca lub na początku lipca jest możliwość wyjazdu na pielgrzymkę do świętych miejsc na Litwie. Pielgrzymka trwałaby 5-6 dni. Chętnych na wyjazd prosimy o zapisywanie się w zakrystii. Wyjazd uzależniony jest od odpowiedniej liczby chętnych.

DO SAKRAMENTU MAŁŻEŃSTWA PRZYGOTOWUJĄ SIĘ:

Michał Skiba
syn Andrzeja i Grażyny Kwarciak, zam. w Lubomierzu