Ogłoszenia duszpasterskie / 22.12.2013r. /

22.12.2013r. – 4 NIEDZIELA  ADWENTU

Msze święte o godzinie : 7:30 , 9:30, 11:00, 12:30 – w nowym kościele, a o 17:00 – starym kościele

—————————————————————————————————————

Wczoraj odprawiliśmy Spowiedź przedświąteczną.

Bóg zapłać Ks. Robertowi, za to że podjął się przygotować nas na te Święta. Bóg zapłać Wam wszystkim, którzyście tak licznie przystąpili do Sakramentu Pokuty, aby z sercem czystym, pełnym wiary i miłości stanąć przed Chrystusem w Boże Narodzenie. Okazja do Spowiedzi św. dla tych, którzy jeszcze nie byli : dzisiaj na wszystkich Mszach św. , jutro na Mszach św. i we wtorek rano od 6.30 do 9,00. Skorzystajmy z okazji by w święta złożyć Chrystusowi świadectwo swojej wiary. Ktoś pięknie powiedział : ” Wierzysz, że Bóg narodził się w betlejemskim żłobie, lecz biada, jeśli nie narodził się w Tobie”.

We wtorek Wigilia Bożego Narodzenia . Msze św. : 7.00 i 8.00 – ostatnie roraty.

Wieczorem Mszy św. nie będzie.

Wieczorem zasiądziemy do stołu wigilijnego. Przeżyjmy ten wieczór  i tę Noc prawdziwie po Bożemu : wspólna modlitwa przy stole wigilijnym, odczytanie Ewangelii św. Łukasza o Narodzeniu Pańskim, łamanie się opłatkiem i życzenia płynące z serca pełnego miłości, a po wigilii wspólne kolędowanie. Niech w ten wieczór na naszych stołach nie będzie alkoholu. Niech w naszej parafii nie będzie nikogo, kto by tę wigilię i Święta przeżywał w samotności i płaczu. Zaprośmy ich do siebie. Pojednajmy się ze sobą w rodzinach i sąsiedztwie, jeśli jesteśmy skłóceni lub pogniewani : ” Bóg się rodzi”, więc wyrzućmy z serca złość, gniew i nienawiść. Wspomnijmy w ten wieczór naszych zmarłych, szczególnie tych, którzy odeszli od nas w tym roku, wierząc , że oni tę wigilię przeżywają już w Domu Ojca Niebieskiego.

Tradycyjnie w wigilię zachowajmy post od pokarmów mięsnych.

Bóg zapłać za porządki na cmentarzu na te święta, to też jest świadectwo naszej wiary w Chrystusa, który narodził się, aby nas wszystkich zbawić.

We wtorek po wigilii o północy zapraszamy wszystkich na Pasterkę, by przywitać Nowonarodzonego. Zapraszamy także na Pasterkę wszystkich strażaków z całej parafii. Trzymacie wartę przy Grobie Pańskim, przyjdźcie także przywitać Nowonarodzonego.

W środę : UROCZYSTOŚĆ  NARODZENIA  PAŃSKIEGO :

Msze św. w porządku niedzielnym. Kto będzie na Pasterce , może również w dzień Bożego Narodzenia przyjąć Komunię św.

W czwartek : ŚWIĘTO  ŚW.  SZCZEPANA – Pierwszego Męczennika

Msze św. w porządku niedzielnym. Po Mszach św. święcenie owsa.

Na stolikach są jeszcze świece  Caritasu na stół wigilijny, a w zakrystii kalendarze na Nowy Rok.

Zabierzmy także ze stolików koperty z życzeniami do każdej rodziny od nas kapłanów. Jako wasi duszpasterze chcielibyśmy być z wami przy stole wigilijnym, ale to jest niemożliwe, dlatego te życzenia. Odczytajcie je przy wigilii i przyjmijcie życzenia, które z tej okazji Wam wszystkim składamy.

——————————————————————————————————————

INTENCJE  MSZALNE

23 XII – poniedziałek

6:30     Dziękczynna za otrzymane łaski

7:00     + Rudolf Kowalczyk – 23 r. śm.

17:00 –  + Adam Góral

24 XII – wtorek

7:00     + Adam Rychel z ok. imienin

8:00    + Adam Halota z ok. imienin

II           + Józef Węglarz od pracowników Urzędu Gminy Łapanów

P A S T E R K A  :  godz. 24.00

I         Za parafian

II         + Julian i Bronisława Bubula, syn Kazimierz

III        + Józef Paszkot, Mieczysław Bednarz, syn Władysław

25 XII – środa – BOŻE  NARODZENIE

7:30     + Stanisław Szostak w r. śm.

9:30     + Kazimierz Bujak

11:00 –  + Cecylia Hojda

II           + Zygmunt Stalmach

12:30 –  + Waleria i Teofil Serafin z ok. imienin

17.00 –  + Aleksander i Helena Sotoła, Janusz i Roman synowie

26 XII – czwartek – św. Szczepana

7:30   W 32 r. ślubu Jana i Marii dziękczynna i o bł. Boże

9:30     + Jan Nowak

II           + Andrzej Góral od kochającego syna Sławka z Anią i wnuczką Natalią

11:00 –  + Mieczysław Domagała z ok. urodzin.

12:30 –  + Jan Góral w r. śm. wsp. rodziców Marię i Pawła

17:00 –  + Józef Węglarz od wójta Gminy Łapanów

27 XII – piątek

6:30     + Stanisław Satoła 23 r. śm.

7:00     + Józef Węglarz od rodziny z Kobylca

II           + Barbara Góral od syna Andrzeja z rodziną