Ogłoszenia duszpasterskie / 22.05.2016r. /

22.05.2016  –  UROCZYSTOŚĆ  NAJŚWIĘTSZEJ  TRÓJCY

Msze św. : 7.30 – 9.30 – 11.00 – 12.30 – 18.00 (stary kościół)

Nabożeństwo majowe : 17.30 – w starym kościele

Dziś kończy się okres Spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej, kto tego nie dokonał, ma jeszcze czas, aby dziś dopełnić tego obowiązku.

We wtorek wsp. Najśw. Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych.

W czwartek : UROCZYSTOŚĆ  NAJŚWIĘTSZEGO  CIAŁA  I  KRWI  CHRYSTUSA  –  B O Ż E   C I A Ł O

Msze św. : 7.30 – 9.30 – 11.00 – Uroczysta Suma z procesją do 4 ołtarzy oraz wieczorem o godz. 18.00 w starym kościele.

Mszy św. o godz. 12.30 – nie będzie.

Zapraszamy na Uroczystą Sumę całą parafię. Pamiętajmy, że udział w tej uroczystości jest naszym publicznym wyznaniem wiary w obecność Chrystusa pod postaciami chleba i wina. Zapraszamy więc całe rodziny : dzieci do sypania kwiatów, małych chłopców z dzwonkami, dzieci komunijne koniecznie w strojach komunijnych, pozostałe dzieci, młodzież, ministrantów i lektorów, scholę, zapraszamy chór parafialny, strażaków, Róże Żywego Różańca. Prosimy policję i strażaków o zabezpieczenie trasy procesji. Prosimy o przygotowanie ołtarzy i udekorowanie trasy procesji. Ponieśmy w procesji feretrony i sztandary, a figurę Matki Bożej Fatimskiej niech poniosą rodzice dzieci komunijnych.

Po Bożym Ciele odprawiać będziemy Nabożeństwa Oktawy Bożego Ciała, o godz. 18.00 – Msza św. i procesja wokoło kościoła.

Wczoraj odbył się już XVII Rajd Papieski szlakiem Jana Pawła II tym razem z Niegowici do Łapanowa. Bóg zapłać wszystkim organizatorom tego rajdu, wszystkim fundatorom nagród przygotowanym na ten rajd, a szczególnie tym, którzy zadbali o to, by zmęczeni trasą uczestnicy rajdu mogli na mecie rajdu się posilić . Bóg zapłać PP. Zofii i Andrzejowi Dedio, PP. Marii i Janowi Śliwa, PP. Jerzemu i Jolancie Krawieckim. W rajdzie uczestniczyło blisko 700 osób.

Bóg zapłać za ofiary złożone na remont schodów do kościoła. Do tej pory 474 rodziny złożyły ofiarę na ten cel na kwotę 49.990 zł.

Bóg zapłać . Już niewiele brakuje, dlatego prosimy o dalsze ofiary.

23 maja – poniedziałek – odbiór zdjęć pierwszokomunijnych o godz. 17.30 w zakrystii w nowym kościele. Jeszcze wiele rodzin nie odebrało zdjęć.

25 maja – środa – spotkanie wszystkich ministrantów i lektorów, po Mszy św. wieczornej w nowym kościele. Obecność obowiązkowa.

Jest coraz mniej miejsc na pielgrzymkę do Włoch Święte Perły Północnych Włoch w terminie 16.08.2016 – 24.08.2016.

Prosimy zatem o decydowanie się w zapisywaniu. Przypominamy, że w programie są ujęte miejsca, gdzie stałe pielgrzymki nie odwiedzają jak : Lusari, Mediolan, Turyn, Portofino, Sasello, Garda. Koszt 500 zł i 400 euro. Program jest umieszczony na naszej stronie internetowej. Zapisy, pytania u ks. Roberta Anusiewicza.

Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się :

21/2016

Sławomir Sotoła syn Stanisława i Bogusławy Śliwa, zam. w Grabiu oraz Teresa Stelmach córka Jana i Marii Kądziołka, zam. w Krakowie

22/2016

Łukasz Gniadek syn Zbigniewa i Zofii Pacek, zam. w Grabiu oraz Agnieszka Zdebska córka Aleksandra i Joanny , zam. w Grabiu

INTENCJE  MSZALNE

23 V – poniedziałek

6:30   –  + Janina Woźniak od wnuków Tomasza i Bartłomieja

7:00   –  + Józef Sobczyk od bratowej Władysławy Sobczyk

18:00 –  + Franciszek Bzdyl od wnuka Adriana z Anią

24 V – wtorek

6:30   –  + Jan Galica i rodzice

7:00   –  + Józef Sobczyk od rodziny Kołosów, Kuźmów i Godulów

18:00 –  + Franciszek Bzdyl od wnuka Przemka

25 V – środa

6:30   –  + Józef Sobczyk od chrześniaka Roberta z rodziną

7:00   –  + Janina Woźniak od syna Jerzego z rodziną

18:00 –  + Jan Galica r. śm.

II         –  O zdrowie dla Stefanii

26 V – czwartek