Ogłoszenia duszpasterskie /21 VIII 2011/

21. NIEDZIELA ZWYKŁA

21 VIII 2011

Msze św.: 7.30; 9.30; 11.00; 12.15; 18.00


Kalendarz liturgiczny

Poniedziałek: wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Królowej
Wtorek: wspomnienie św. Róży z Limy
Środa: święto św. Bartłomieja Apostoła – w naszej parafii jest to dzień Uroczysty, dlatego, kto tylko może, niech w tym dniu powstrzyma się od pracy niekoniecznej i świętuje. Oczywiście, jeśli prace w polu są konieczne /bo żniwa w tym roku opóźnione/ to można , a nawet trzeba pracować by zebrać chleb.
♦ Msze św. w tym dniu: 7.00; 8.00; 9.00; 18.00
Czwartek: wspomnienie św. Ludwika, króla
 W tym dniu, ze względu na uroczystość nie ma postu.
Sobota: wspomnienie św. Moniki

 

♦ W przyszłą niedzielę, w naszej parafii UROCZYSTOŚĆ ODPUSTOWA ku czci św. Bartłomieja Apostoła, patrona naszej parafii. O g. 11.00 UROCZYSTA SUMA ODPUSTOWA, którą odprawi J.Em. Ksiądz Kardynał Stanisław Dziwisz, Metropolita Krakowski. Przy tej okazji świętować będziemy dwa jubileusze: 25 lat temu, w tym nowo wybudowanym kościele, została odprawiona pierwsza Msza św., a 10 lat temu Ks. Kardynał Franciszek Macharski dokonał konsekracji tej świątyni. Przyjdźmy więc jak najliczniej na sumę, by uczcić Patrona naszej parafii, podziękować Bogu za tę świątynię i spotkać się z Księdzem Kardynałem, który nas wszystkich zaprasza. Ks. Kardynał z radością przyjął moje zaproszenie w imieniu całej parafii, więc odpowiedzmy naszą liczną obecnością na sumie i nie bójmy się tego, że suma trwa nieco dłużej. Zapraszam jak najliczniej dzieci do sypania kwiatków, dzieci komunijne i rocznicowe /w strojach komunijnych/, wszystkich ministrantów i lektorów, scholę, dzieci i młodzież oraz całe rodziny. Proszę strażaków z całej parafii, Róże Żywego Różańca. Proszę również o przygotowanie sztandarów i feretronów, a figurę Matki Bożej poniosą w procesji lektorzy. O g. 12.15 Mszy świętej nie będzie.
Spowiedź przed odpustem w sobotę od g. 16.30. Skorzystajmy jak najliczniej, by w niedzielę zyskać odpust zupełny.
♦ Dziś trzeba mi powiedzieć: Księże Aleksandrze, serdeczne Bóg zapłać za trzy lata pracy w naszej parafii, jakże owocnej pracy duszpasterskiej, szczególnie wśród ministrantów, w Gimnazjum, za cierpliwość w konfesjonale, za Twoje modlitwy, Msze św., nabożeństwa, kazania. Bóg zapłać. Niech Ci Bóg błogosławi w dalszej posłudze kapłańskiej i w życiu osobistym na nowej parafii.
♦ Próba scholi przed odpustem, w piątek o g. 14.00. Obecność obowiązkowa.
♦ Proszono mnie o podanie ogłoszenia:
ponieważ jest bardzo poważna awaria wodociągu, w związku z tym prosi się o bardzo oszczędne używanie wody w najbliższych dniach. W przeciwnym razie zabraknie wody w naszych kranach.

 

DO SAKRAMENTU MAŁŻEŃSTWA PRZYGOTOWUJĄ SIĘ:

Łukasz Bryksy
syn Zbigniewa i Krystyny Drożdż, zam. Kobylec
Bogumiła Biernat
córka Jerzego i Renaty Zaczek, zam. w Gawłowie

Mariusz Zdebski
syn Zygmunta i Stanisławy Stawarz
Ewelina Tomczyk
córka Janusza i Bożeny Lizak, zam. w Żerosławicach

Szczepan Kożuch
syn Jerzego i Anny Twaróg, zam. w Łukowicy
Ewa Wojtasiak
córka Andrzeja i Barbary Pyjor, zam. w Łapanowie

Marcin Zegar
syn Janusza i Anny Undas, zam. w Kostrzy
Angelika Gawlik
córka Sławomira i Jolanty Rudek, zam. w Łapanowie

♦ INTENCJE MSZALNE

♦ ZAPOWIEDZI PRZEDMAŁŻEŃSKIE