Ogłoszenia duszpasterskie / 20.08.2017r. /

20.08.2017r.  –  20  NIEDZIELA  ZWYKŁA

Msze św. : 7.30 – 9.30 – 11.00 – 12.30 – 18.00 ( stary kościół )

Kalendarz liturgiczny :

Poniedziałek : Wsp. św. Piusa X, papieża

Wtorek : Wsp. Najśw. Maryi Panny Królowej

Środa : Wsp. św. Róży z Limy, dziewicy

Czwartek : Święto św. Bartłomieja Apostoła. W naszej parafii – uroczystość, a więc dzień świąteczny. Kto może niech świętuje.

Msze św. : 7.00 – 8.00 – 9.00 i 18.00 – wszystkie w starym kościele, któremu patronuje św. Bartłomiej. Przyjdźmy jak najliczniej w tym dniu do kościoła, by uczcić naszego Patrona i zawierzyć Jego opiece całą naszą parafię. Kto będzie w tym dniu w stanie łaski uświęcającej, a także w niedzielę, może zyskać odpust zupełny.

Piątek : Wsp. św. Ludwika, króla

W piątek od godz. 8.30 objazd chorych przed uroczystością odpustową. Chorych, których nie odwiedzamy co miesiąc, prosimy zgłosić w zakrystii lub kancelarii.

Sobota : UROCZYSTOŚĆ  NAJŚW.  MARYI  PANNY  CZĘSTOCHOWSKIEJ

Po Mszy wieczornej odnowimy Akt zawierzenia Narodu Polskiego Matce Bożej.

W przyszłą niedzielę w naszej parafii Uroczystość Odpustowa ku czci św. Bartłomieja Apostoła, Patrona naszej parafii. Uroczystą Sumę odprawimy o godz. 11.00 z procesją wokół kościoła.

Sumę odpustową odprawi i kazania przez cały dzień będzie głosił Ks. prof. Dariusz Piasecki, który prowadził nam rekolekcje wielkopostne i prowadzi nabożeństwa Fatimskie. Bardzo prosimy, przyjdźmy jak najliczniej na Sumę, by uroczyście uczcić Patrona naszej parafii i zawierzyć ją Jego opiece. Zapraszamy wszystkich: całe rodziny, dzieci do sypania kwiatów, dzieci w strojach komunijnych, ministrantów, lektorów, scholę, dzieci i młodzież, grupę Apostolską, chór parafialny, strażaków, Róże Żywego Różańca. Ponieśmy w procesji sztandary, feretrony, a Figurę Matki Bożej Fatimskiej niech poniosą mieszkańcy Kobylca.

Próba scholi przed odpustem w piątek  o godz. 15.00. Zapraszamy wszystkie dziewczynki ze Scholi, by nie zapomniały przyjść.

Spowiedź przed odpustem codziennie rano i wieczorem na Mszach św.

INTENCJE  MSZALNE

21 VIII – poniedziałek

7:00   –  + Karol i Antonina, rodzice, wsp. syna Antoniego

II         –  + Regina Wojewoda 9 r. śm.

18:00 –  + Sławomir Mroczek 1 r. śm.

22 VIII – wtorek

7:00   –  + Maria Musiał od syna Zbigniewa z rodziną

18:00 –  + Paweł Siwiec od koleżanek i kolegów z pracy mamy

23 VIII – środa

7:00   –  + Paweł Siwiec od Majewskich

18:00 –  + Anna Leśniak, Stanisław mąż od syna Wiesława

24 VIII – czwartek

7:00   –  + Paweł Siwiec od chrzestnej z wujkiem

8:00   –  W 1 r. ślubu Elżbiety i Piotra o błog. Boże

9:00   –  + Wojciech Kopanica, rodzice i rodzeństwo

18:00 –  + Jan Twaróg 19 r. śm.

II         –  + Stanisław Sotoła 24 r. śm.

25 VIII – piątek

7:00   –  + Paweł Siwiec od Piotra i Agnieszki

18:00 –  + Mieczysław Kadzik od żony i syna z rodziną

26 VIII –  sobota

7:00   –  + Paweł Siwiec od Pauliny

18:00 –  W int. Gabrieli w 18 r. urodzin o błog. Boże i opiekę M.B.

II         –  W 40 r. ślubu Małgorzaty i Andrzeja i w 5 r. ślubu Agnieszki i Jakuba dziękczynna i o błog. Boże

27 VIII – Niedziela

7:30   –  W int. Marty z ok. 18 r. urodzin o dary Ducha św. i opiekę Matki Bożej w dorosłym życiu.

II         –  W 2 r. ślubu Anety i Przemysława dziękcz. i o szczęśliwe rozwiązanie

9:30   –  + Wacław Turek i Ryszard Kuźma

11:00 –  Za parafian

II         –  + Krystyna Sobczyk 14 r. śm.

III        –  + Stanisław i Emilia Leśniak, brat Władysław, żona Halina

18:00 –  + Paweł Siwiec od pracowników Delikatesy Centrum