Ogłoszenia duszpasterskie /2 XII 2012/

1. NIEDZIELA  ADWENTU 

2 XII 2012

Msze św.: 7.30; 9.30; 11.00; 12.15; 17.00

 

 dziś I niedziela m-ca, adoracja Najświętszego Sakramentu
dziś rozpoczynamy czas Adwentu, czas radosnego oczekiwania na przyjście Zbawiciela. Prosimy jeszcze raz: przeżyjmy ten czas na modlitwie i czuwaniu, i gromadźmy się jak najliczniej na Roratach. Odprawiać je będziemy w niedziele o g. 7.30, a w dni powszednie o g. 7.00 i o g. 17.00. Zachęcamy wszystkich, a szczególnie dzieci.

Kalendarz liturgiczny

Poniedziałek: wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, prezbitera
Wtorek: wspomnienie św. Jana Damasceńskiego, prezbitera i dra Kościoła
wspomnienie św. Barbary, dziewicy i męczennicy, patronki górników
Czwartek: wspomnienie św. Mikołaja, bpa
 I czwartek m-ca, dzień modlitw o powołania
Piątek: wspomnienie św. Ambrożego, bpa i dra Kościoła
 I piątek m-ca: spowiedź rano od g. 6.30 i po południu od. g. 16.00
♦ Msze św.: 7.00; 9.30; 12.00; 16.00; 17.00

 

Dziś poświęcone zostały opłatki na stół wigilijny. Panowie kościelny i organista, w tym tygodniu rozpoczną w przedsionku kościoła wydawać opłatki dla każdej rodziny. Pamiętajmy, że ofiara złożona za opłatki, to część wynagrodzenia za pracę w naszej parafii.
Dziś o g. 15.00 w siedzibie Warsztatu Terapii Zajęciowej dla Niepełnosprawnych obok Domu Kultury, spotkanie mikołajowe dla dzieci niepełnosprawnych „Otwarte Serca”.
Dziś po Mszy św. wieczornej pan organista pragnie na nowo zorganizować chór parafialny. To ważne, bo trzeba, żeby w naszej parafii był chór parafialny. Szczególnie zachęcam dziewczęta, które kiedyś śpiewały w scholi.
 W zakrystii są do nabycia świece Caritasu na stół wigilijny. Ofiary ze świec przeznaczone są na działalność charytatywną Caritasu.