Ogłoszenia duszpasterskie /19 XII 2010/

4. NIEDZIELA ADWENTU

19 XII 2010

Msze św.: 7.30; 9.30; 11.00; 12.15; 17.00

Dziś kończymy rekolekcje adwentowe. Księdzu doktorowi Janowi składamy serdeczne „Bóg zapłać” za trud wlożony w przygotowanie nas do godnego przeżycia Świąt Bożego Narodzenia. Tak prosto, a zarazem tak dobitnie ukazałeś nam potrzebę szerzenia i troski o nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. Wierzę, że od tej pory nasze piątkowe nabożeństwa do Miłosierdzia Bożego przed ołtarzem Pana Jezusa Miłosiernego będą gromadzić jeszcze większe rzesze wiernych ufających w Miłosierdzie Boże. „Jezu ufam Tobie”. Jeszcze raz wielkie „Bóg zapłać” Księże Janie.

 

„Bóg zapłać” także Wam, drodzy Parafianie, za udział w rekolekcjach, choć był on bardzo utrudniony przez wielkie mrozy. Szczególne „Bóg zapłać” za Wasz udział we wczorajszej Spowiedzi św.. Wyspowiadaliśmy wczoraj ponad 1900 osób. 16 kapłanów, zaproszonych przeze mnie, miało cały dzień co robić. „Bóg zapłać” Wam za taką postawę, warto tu dla Was być i dla Was pracować. Niech przychodzący do nas Chrystus obdarzy Was swoim błogoslawieństwem i swoimi łaskami.
„Bóg zapłać” moim Księżom współpracowinikom, Panu Kościelnemu, Panu Organiście, Urzędowi Gminy na czele z Panem Wójtem za dowóz dzieci i młodzieży na rekolekcje, i wszystkim za modlitwy o dobre owoce tych rekolekcji. Wszystkim serdeczne „Bóg zapłać”.
Zabierzmy je i zapoznajmy się dobrze, abyśmy jak najliczniej mogli przychodzić na rekolekcje.
W poniedziałek, wtorek, środę i czwartek: Roraty o g. 7.00 i 17.00. Na tych Mszach św. będzie jeszcze okazja do spowiedzi św. dla tych, którzy powracają do domu ze szkół oraz z pracy za granicą.
We czwartek będziemy jeździć do chorychod g. 8.00. Prosimy dziś po Mszach św. zgłaszać chorych, z wyjątkiem tych chorych, których odwiedzamy co miesiąc – tych też odwiedzimy.
W piątek WIGILIA BOŻEGO NARODZENIA. Msze św. w tym dniu: 6.30; 7.00; 8.00 – ostatnie Roraty.
Spowiedź w tym dniu tylko do g. 8.30. Wieczornej Mszy św. nie będzie.
Wieczorem zasiądziemy do stołu wigilijnego. Przeżyjmy ten wieczór i tę noc prawdziwie po Bożemu: wspólna modlitwa, odczytanie Ewangelii św. Łukasza o Narodzeniu Pańskim, łamanie się opłatkiem i życzenia płynące z serca pełnego miłości, a po Wigilii wspólne kolędowanie. Niech w ten wieczór na naszych stolach nie będzie alkoholu.
Niech w naszej parafii nie będzie nikogo, ktoby w tę Wigilię i Święta przebywał sam.
Pojednajmy się także ze sobą w rodzinach i sąsiedztwie jeśli jesteśmy skłóceni. Bóg się dla nas rodzi, więc wyrzućmy z siebie złość, gniew i nienawiść.
Wspomnijmy w ten wieczór tych, którzy od nas odeszli, szczególnie w tym roku, wierząc, że oni tę Wigilię przeżywają już w Domu Ojca Niebieskiego.
W piątek, tradycyjnie zachowajmy post od pokarmów mięsnych, a o północy przydźmy jak najliczniej na Pasterkę, by powitać przychodzącego do nas Boga -Czlowieka.
W sobotę UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA PAŃSKIEGO.
Msze św. w porządku niedzielnym. Kto będzie do Komunii św. na Pasterce, może również przystąpić do niej w dzień Bożego Narodzenia.
W niedzielę ŚWIĘTO ŚWIĘTEJ RODZINY – JEZUSA, MARYI I JÓZEFA.
Po Mszach św. błogosławieństwo małych dzieci.
W tym dniu przypada także święto św. Szczepana, diakona i męczennika. Z tej okazji po Mszach św. święcenie owsa.
Na stoliku są jeszcze świece Caritasu na stół wigilijny. Kupując je wspieramy dzieło Caritas na rzecz najbardziej potrzebujących.
W przedsionku kościoła można nabyć opłatki na stół wigilijny, a także stroiki wykonane na Warsztatach Terapii Zajęciowej dla Niepełnosprawnych.