Ogłoszenia duszpasterskie / 19.07.2015r. /

19.07.2015r.  –  16  NIEDZIELA  ZWYKŁA

Msze św. : 7.30 – 9.30 – 11.00 – 12.30 – 18.00  ( stary kościół )

——————————————————————————————————

Kalendarz liturgiczny :

Poniedziałek : Wsp. Bł. Czesława, kapłana

Wtorek : Wsp. św. Wawrzyńca z Brindisi, kapłana i doktora Kościoła

Środa : Wsp. św. Marii Magdaleny

Czwartek : Święto św. Brygidy, zakonnicy, Patronki Europy

Piątek : Wsp. św. Kingi, dziewicy

Sobota : Święto św. Jakuba, Apostoła a także Wsp. św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących.

Z tej okazji w przyszłą niedzielę po Mszach na parkingach przed kościołem będzie błogosławienie pojazdów i ich kierowców.

———————————————————————————————————-

Dziś składka na potrzeby kościoła – za ofiary serdeczne Bóg zapłać.

———————————————————————————————————-

Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się :

38/2015

Janusz Olszewski syn Jana i Józefy Góral, zam. Grabie 35 oraz Agnieszka Pałys córka Marka i Elżbiety Kaczmarczyk, zam. w Gruszowie

39/2015

Krzysztof Satoła syn Mariana i Marii Szostak, zam. Wola Wieruszycka 26 oraz Joanna Goc córka Mariana i Jolanty Gadzina, zam. Sobolów 29

40/2015

Patryk Poradzisz syn Janusza i Danuty Ciastoń, zam. Ubrzeż 21 oraz Ewelina Szostak córka Wiesława i Agnieszki Kowalczyk, zam. Stradomka 73

————————————————————————————————————

5 sierpnia z Gdowa po Mszy św. o godz. 8.00 wyruszy piesza pielgrzymka na Jasną Górę. Grupa Gdowska wraz z Myślenicką, Niepołomicką i Mszańską tworzy Wspólnotę V XXXV Pieszej Pielgrzymki Krakowskiej. Zapraszamy do udziału w pielgrzymce wszystkich mieszkańców gminy. Pielgrzymka to wyjątkowe rekolekcje w drodze. Czas bliskości z Bogiem i drugim człowiekiem. Jest to czas radości ale i pokuty. Pielgrzymowanie zmienia codzienność – dlatego warto być pątnikiem. Pątnikiem a nie turystą.

Zapisy na Pielgrzymkę prowadzone będą tradycyjnie w Parafii Narodzenia NMP w Gdowie od 26 lipca po mszach św.
Przy zapisie na pielgrzymkę obowiązkowo należy podać:
• imię nazwisko,
• pesel,
• adres zamieszkania
• numer telefonu
• mile widziany adres email
Osoby niepełnoletnie pielgrzymują wraz z opiekunem. Jeśli opiekunem nie jest ktoś z najbliższej rodziny (mama, tata, brat, siostra) należy przy zapisie podać imię i nazwisko opiekuna oraz złożyć pisemną zgodę rodziców. Zalecamy by podejmować się opieki tylko nad jednym dzieckiem. Formularz zgody dostępny jest przy zapisach i na stronie internetowej : www.czlonV.pl

Przypominamy o konieczności podpisywania bagażu !

Koszt Pielgrzymki:
o Osoby dorosłe 70 zł.
o Osoby do 16 roku życia 40 zł.
• Wpisowe nie zawiera kosztu powrotu z Częstochowy. Podczas trasy będzie możliwość zakupienia biletu na autobus z Częstochowy koszt około 30 zł
• Pielgrzym przy zapisie otrzymuje: legitymacje z kolejnym numerem; znaczek pielgrzymki folder z regulaminem pielgrzymki oraz trasą.
• Organizator podczas marszu zapewnia wrzątek oraz sklep w którym można zakupić podstawowe produkty żywnościowe.
• Na szlaku pielgrzymim pomoc medyczną zapewnia skald karetki: dyplomowane pielęgniarki oraz lekarz. Pomocą służą również wolontariusze Maltańskiej Służby Medycznej. Każdy pielgrzym powinien posiadać apteczkę z podstawowymi lekami i opatrunkami.

Przewodnik Grupy II :

7:00 – + Marta Nowak od sąsiadów Dziedziców
18:00 – Dziękczynna w rocznicę ślubu Anny i Waldemara

26 VII – niedziela
7:30 – + Zofia Zięba 1 r. śm. syn Zenon 6 r. śm.
9:30 – + Zofia Sotoła 11 r. śm.
11:00 – + Anna Kulig z ok. imienin wsp. męża Jana, wnuka Janusza
II – W 15 r. ślubu Małgorzaty i Stanisława dziękcz. i o bł. Boże