Ogłoszenia duszpasterskie /17 IV 2011/

Msze św.: 7.30; 9.30; 11.00; 12.15; 18.00

Droga krzyżowa: 16.30

Gorzkie Żale: 17.00, a po nich Msza św. wieczorna

Dzisiejsza niedziela rozpoczyna WIELKI TYDZIEŃ, Tydzień Męki Pańskiej. Starajmy się przeżyć ten tydzień jak najpobożniej. Nie żałujmy czasu dla Chrystusa i starajmy się jak najliczniej brać udział w nabożeństwach i adoracjach Wielkiego Tygodnia, odprawianych na pamiątkę Męki i Śmierci Pana Jezusa jaką poniósł dla naszego zbawienia. Przystępujmy też jak najliczniej do Komunii św., zarówno w Wielkim Tygodniu jak i w Święta.
Okazja do Spowiedzi św. dla tych, którzy jeszcze nie byli: poniedziałek, wtorek i środa na Mszach św. rano i wieczorem.
Objazd chorych w środę od g. 8.00. Prosimy dzisiaj o zgłaszanie chorych, których nie odwiedzamy w 1. soboty, aby na Święta wszyscy byli wyspowiadani.

PORZĄDEK NABOŻEŃSTW WIELKIEGO TYGODNIA

NIEDZIELA PALMOWA

Dziś wspominamy uroczysty wjazd Pana Jezusa do Jerozolimy. Z tej okazji święcimy palmy.

WIELKI CZWARTEK

Pamiątka Ostatniej Wieczerzy i ustanowienia Najświętszego Sakramentu i Sakramentu Kapłaństwa. Dzień szczególnego dziękczynienia za dar Komunii św. i za dar Kapłaństwa. Rano Mszy św. nie ma.
Wieczorem gromadzimy się o g. 18.00 na Mszy św. Wieczerzy Pańskiej by wielbić Chrystusa za Jego milość i za Jego dary. Przyjdźmy jak najliczniej. Po Mszy św. przeniesiemy Pana Jezusa do Ciemnicy i będzie tam adoracja do północy.

WIELKI PIĄTEK

Dzień Męki i Śmierci Pana Jezusa na krzyżu. W tym dniu obowiązuje post ścisły. Przez cały dzień adorujemy Pana Jezusa w Ciemnicy. Na adorację w ciągu dnia przychodzą dzieci i młodzież klasami. Bardzo prosimy rodziców, by dopilnowali, aby na adorację przyszły wszystkie dzieci i młodzież. To bardzo ważne spotkanie z Chrystusem.
Porządek adoracji:
g.   8.00 – klasy VI

g.   9.00 – klasy V
g. 10.00 – klasy IV
g. 11.00 – klasy III
g. 12.00 – klasy II
g. 13.00 – klasy I i „0”
g. 14.00 – klasy I gimnazjum
g. 15.00 – klasy II gimnazjum
g. 16.00 – klasy III gimnazjum
g. 17.00 – Droga Krzyżowa

g. 18.00 – LITURGIA WIELKIEGO PIĄTKU, na którą złożą się:

• Liturgia Słowa Bożego
• Słuchanie Męki Pańskiej
• Komunia św.
• przeniesienie Pana Jezusa do Grobu Bożego i adoracja, która trwać będzie przez całą noc. Po zakończeniu liturgii odśpiewamy Gorzkie Żale (3 części)

Porządek adoracji:
g. 21.00 – młodzież całej parafii

g. 22.00 – mieszkańcy Boczowa
g. 23.00 – mieszkańcy Brzezowej
g. 24.00 – mieszkańcy Grabia
g.   1.00 – mieszkańcy Kępanowa
g.   2.00 – mieszkańcy Kobylca
g.   3.00 – mieszkańcy Lubomierza
g.   4.00 – mieszkańcy Łapanowa
g.   5.00 – mieszkańcy Ubrzeży
g.   6.00 – mieszkańcy Wieruszyc
g.   7.00 – mieszkańcy Woli Wieruszyckiej
g.   8.00 – mieszkańcy Wolcy

WIELKA SOBOTA

Przez cały dzień adorujemy Pana Jezusa w Grobie Bożym przy okazji święcenia pokarmów. Prosimy rodziców by po święceniu pokarmów przyprowadzili dzieci do Bożego Grobu.

Święcenie pokarmów
• w kościele: 9.00; 10.00; 11.00; 12.00; 13.00

• w Grabiu: 11.00
• w Kępanowie: 11.30

W tym dniu obowiązuje post od pokarmów mięsnych.

g. 18.00 – MSZA ŚW. WIGILII WIELKANOCNEJ, na którą złożą się:

• święcenie, ognia, wody i Paschału
• Orędzie Wielkanocne
• odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych
• Msza św. z Komunią św.
• Procesja Rezurekcyjna

Przynieśmy ze sobą świece na odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych i na procesję. W procesji ponieśmy feretrony, sztandary oraz figurę Matki Bożej Fatimskiej, którą poniosą mieszkańcy Woli Wieruszyckiej.
Po rezurekcji nie ma już postu.
Dziś na Gorzkich Żalach składka na kwiaty do Bożego Grobu.
Dziś o g. 15.00 pogrzeb śp. Stanisława Łyducha z Lubomierza lat 73 – Wieczny odpoczynek…
Dziś po Mszy św. wieczornej w podziemich kościoła spotkanie dla tych, którzy wybierają się na beatyfikację papieża Jana Pawła II do Rzymu.

♦ INTENCJE MSZALNE

♦ ZAPOWIEDZI PRZEDMAŁŻEŃSKIE