Ogłoszenia duszpasterskie /17.03.2013 /

Ogłoszenia duszpasterskie /17.03.2013 /

17 III 2013 r. – V Niedziela Wielkiego Postu

Msze święte o godzinie : 7.30, 9.30, 11.00, 12.30, 17.00

Droga Krzyżowa : 15.30

Gorzkie Żale : 16.00

Dziś rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne. Starajmy dziś jak najliczniej w nich uczestniczyć, odłóżmy na czas rekolekcji zbędne zajęcia, aby przyjść do kościoła. I módlmy się wspólnie o jak najlepsze owoce tych rekolekcji dla wszystkich. Ten rok to ROK WIARY. Zachęcajmy więc do udziału w rekolekcjach szczególnie tych, którzy tę wiarę gdzieś zagubili, stojąc z dala od Kościoła, aby Pan Bóg pomógł im ją odnaleźć.

Jeśli ktoś jeszcze nie zabrał programu rekolekcji, to są jeszcze na stoliku.

Tegorocznym rekolekcjom przewodzi nam O. Benedykt Kordula, którego serdecznie wśród nas witamy.

Składka na rekolekcjach przeznaczona jest na potrzeby rekolekcji, a na Gorzkich Żalach na kwiaty do Grobu Bożego.

————————————————————————————————————

We wtorek przypada Uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP.

————————————————————————————————————-

W piątek Droga Krzyżowa : 16.15 – dla rodziców i dzieci

17.30 – dla młodzieży gimnazjum i starszej

————————————————————————————————————–

W przyszłą niedzielę przypada NIEDZIELA PALMOWA, rozpoczynająca WIELKI TYDZIEŃ.  15 minut przed godz.  11.00  zgromadzimy się przed kościołem na poświęcenie palm i procesję wokół kościoła na pamiątkę uroczystego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy.

————————————————————————————————————-

Nasi uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej pod nadzorem instruktorów przygotowali stroiki, aby upiększyć nasze stoły wielkanocne. Będą je sprzedawać w przyszłą niedzielę w kościele, a także w ciągu tygodnia w budynku warsztatów koło Przedszkola.

————————————————————————————————————-

Objazd chorych przed Świętami jutro tj. w poniedziałek od godz.  14.00. Chorych, których nie odwiedzamy co miesiąc, należy dzisiaj po Mszach św.  zgłosić w zakrystii.

————————————————————————————————————-

Róża Różańcowa Radia Maryja zwraca się z prośbą o dalsze składanie podpisów o przyznanie licencji na miejsce na tzw. multipleksie dla katolickiej telewizji TRWAM. Podpisy można składać w przedsionku kościoła.

—————————————————————————————————————

18 III – poniedziałek:
7:00 – + Eleonora Mika
8:30 – + Zofia Bankowicz
10:30-+ Leszek Grabacki – od rodziny ze Szczawy                                                                                                                  12:30 – Dziękczynna za otrzymane łaski
18:00-+ Edward Tomera                                                                                                                                                                                         19:00 – W pewnej intencji

19 III – wtorek:

7:00 – + Jan Ciszek – od syna Roberta z rodziną
8:30 – + Leszek Grabacki – od koleżanek Sylwii z pracy
10:30 – + Józefa Paszkot 15 r.  śm.                                                                                                                                                                               12:30 – W pewnej intencji
16:00 – + Czesław Drożdż 18 r.  śm.   wsp. brata Władysława

18:00 – + Aniela Mączka 11 r.  śm wsp. męża Ludwika
19:00 – W pewnej intencji

 

20 III – środa:
7:00 – + Jan Ciszek – od syna Waldemara
10:00 – + Józef Nowak 27 r. śm. wsp. żonę Marię, wnuka Jacka
16:00- + Genowefa Zdebska wsp. męża Franciszka

18:00 -+ Janina i Maria Pająk

21 III – czwartek:
7:00 – + Jan Ciszek – od syna Wojciecha z rodziną
II –       + Stefania Piasecka, mąż Stanisław, córka Maria
17:00 -+ Helena Rojowicz – od bratanka Wojciecha z rodziną

22 III – piątek:
7:00 –  + Jan Ciszek – od córki Renaty z rodziną
II –        + Aniela i Tadeusz Mrożek w 13 r. śm.
17:00 -+ Helena Rojowicz – od pracowników System-Drop

23 III – sobota:
7:00 –  +Helena Rojowicz – od Agaty i Sławomira Gacek
II –       + Jan Ciszek – od chrześnicy Madzi Hojzler
17:00 – +Zofia Dudek 14 r. śm., mąż Józef

24 III – niedziela: 
7:30 – + Janusz Sotoła 1 r. sm.
9:30 – + Franciszek i Bronisława Piwowar, Jan i Maria Kołodziej wsp. synów
11:00 – Za parafian
II       – + Kazimierz Sitko                                                                                                                                                                                                12:30 – + Adolf drożdż 11 r. śm.
17:00 – +Czesława Roj