Ogłoszenia duszpasterskie / 15.06.2014r. /

15.06.2014r. – UROCZYSTOŚĆ  NAJŚWIĘTSZEJ  TRÓJCY

Msze św. : 7.30 – 9.30 – 11.00 – 12.30 – 18.00 (Stary Kościół )

Dziś także o godz. 15.00 Msza św. pogrzebowa za zmarłą Walerię Zając z Kobylca, lat 90

Wieczny odpoczynek…….

Dziś kończy się okres Spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej. Kto tego obowiązku nie dopełnił, niech uczyni to dzisiaj.

———————————————————————————————————————————-

Kalendarz liturgiczny :

Wtorek : Wsp. św. Alberta Chmielowskiego, zakonnika

Czwartek : UROCZYSTOŚĆ  NAJŚWIĘTSZEGO  CIAŁA  I  KRWI  CHRYSTUSA  –  BOŻE  CIAŁO

Msze św. : 7.30 – 9.30 – 11.00 – Uroczysta Suma z procesją do 4 ołtarzy oraz wieczorem o godz. 18.00 w starym kościele

Mszy św. o 12.30 nie będzie. Zapraszamy na uroczystą Sumę całą parafię. Pamiętajmy, że udział w tej Uroczystości jest naszym publicznym wyznaniem wiary w obecność Chrystusa pod postaciami chleba i wina. Zapraszamy więc całe rodziny : dzieci do sypania kwiatów , małych chłopców z dzwonkami, dzieci rocznicowe w strojach komunijnych, bo na tej Mszy przeżywać będą I rocznicę Komunii św., zapraszamy pozostałe dzieci, młodzież, ministrantów, lektorów, scholę, zapraszamy chór parafialny, strażaków, Róże Żywego Różańca. Prosimy Policję i strażaków o zabezpieczenie trasy procesji. Prosimy o przygotowanie ołtarzy i udekorowanie trasy procesji. Za pobożny udział w procesji można zyskać odpust zupełny. Ponieśmy w procesji feretrony i sztandary a Figurę Matki Bożej rodzice dzieci z klas III. Spowiedź przed Bożym Ciałem , szczególnie dla dzieci klas III będzie w środę od godz. 17.00. Po Bożym Ciele odprawiać będziemy Nabożeństwa Oktawy – o godz. 18.00 Msza św., litania i procesja wokół kościoła.

————————————————————————————————————————————–

Firma Pielgrzymkowa z Gdowa organizuje w II połowie sierpnia pielgrzymkę do Grecji – śladami św. Pawła – 10 dni – koszt 1800 zł. Szczegóły na afiszach a zapisy chętnych w zakrystii.

Ponieważ są też pytania parafian o Ziemię Świętą, to informuję , że jest zorganizowania samolotowej pielgrzymki do Ojczyzny Jezusa w ferie zimowe czyli w lutym przyszłego roku – 10 dni. Koszt pielgrzymki to około 1200 dolarów czyli ok. 3700 zł. Warto o tym pomyśleć, czasu na uzbieranie tej kwoty sporo. Ewentualne zapisy z zaliczką 500 zł. do końca września.

—————————————————————————————————————————————

Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się :

• Tomasz Tuleja, syn Roberta i Ewy Stopa, zam. w Klęczenie oraz Andżelika Kwarciak, córka Wiesława i Teresy Nawrot zam. w Lubomierzu

• Lucjan Pacek, syn Romana i Stanisławy Stelmach, zam. w Zalesianach oraz Justyna Kopera , córka  Zdzisława i Teresy Dudzik zam. w Zalesianach

• Krzysztof Juskowicz, syn Adama i Marii Kita zam. w Starym Rybiu oraz Małgorzata Sałaja, córka Jerzego i Bogumiły Trojańskiej zam. w Lubomierzu

—————————————————————————————————————————————–

9:30 – + Władysław Stelmach z ok. imienin
II – + Jan i Wanda Kaczmarczyk z ok. imienin
11:00 – + Jan Kulig, Władysław Dudek z ok. imienin wsp. Janusza wnuka
12:30 – + Elżbieta Pełka 4 r. śm.
18:00 – + Emilia Paszkot wsp. męża Jana, córki Irenę i Stanisławę, synów Stanisława i Franciszka