Ogłoszenia duszpasterskie /14 XI 2010/

33. NIEDZIELA ZWYKŁA

14 XI 2010

Msze św.: 7.30; 9.30; 11.00; 12.15; 17.00

Kalendarz liturgiczny

Poniedziałek: wspomnienie św. Alberta Wielkiego

Wtorek: wspomnienie Matki Bożej Miłosierdzia

Środa: wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy

Czwartek: wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy

Piątek: wspomnienie bł. Salomei, zakonnicy

Sobota: wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, kapłana

W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA – ostatnia niedziela Roku Kościelnego. Po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu, litania do Serca Pana Jezusa i akt oddania rodzaju ludzkiego Sercu Pana Jezusa.

 

W przyszłą niedzielę na Mszy św. o g. 11.00 odbędzie się przyjęcie nowych ministrantów i nowych scholistek.
♦ Od listopada intencje mszalne i ogłoszenia parafialne można znaleźć również na stronie internetowej.
 W przyszłą niedzielę przypada również Światowy Dzień Modlitw za ofiary wypadków drogowych pod patronatem Marszałka Sejmu. W związku z tym zapraszamy na wspólną modlitwę podczas Mszy św. o g. 17.00 wszystkich, którzy w ostatnich latach utracili swoich bliskich w wypadkach drogowych.
Również w pszyszłą niedzielę przypadają Wybory Samorządowe. Pamiętajmy, że są to wybory, które tak bardzo dotyczą naszego życia w najbliższych latach. To my mamy zadecydować, kto będzie kierować naszą Gminą, jakabędzie Rada Gminy. Od naszej frekwencji w wyborach będzie zależeć ilu nas będzie reprezentować w powiecie, czy jeden (jeśli nas będzie mało w wyborach), czy dwóch, a nawet trzech radnych, jeśli przyjdziemy wszyscy. Od nas zależy przyszłość naszej Gminy, więc przydźmy wszyscy, pamiętając o zabraniu dowodu osobistego.