Ogłoszenia duszpasterskie /14 X 2012/

28. NIEDZIELA ZWYKŁA

14 X 2012

 

Msze św.: 7.30; 9.30; 11.00; 12.15; 17.00
dziś po Mszach św. adoracja Najświętszego Sakramentu
dziś także przypada XII Dzień Papieski przeżywany pod hasłem: „Jan Paweł II papież rodziny”. Tradycyjnie w tym dniu przed kościolem będzie zbiórka do puszzek na Dzieło Nowego Tysiaclecia, które wspiera w kształceniu młodzież z biednych rodzin

Kalendarz liturgiczny

Poniedziałek: wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i dra Kościoła
Wtorek: wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej
Środa: wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, bpa i męczennika
Piątek: wspomnienie św. Pawła od Krzyża

 

 

W przyszłą niedzielę rozpoczyna się Tydzień Misyjny.
Można już składać w zakrystii po Mszach św. i w kancelarii wypominki za zmarłych.
W każdą I sobotę m-ca odwiedzamy z Komunią św. blisko 70 chorych i starszych. Każdego dnia zanosimy Pana Jezusa Ks. Kanonikowi, który już nie jest w stanie odprawić Mszy św. nawet w domu. Trzeba w tym miejscu przypomnieć o pewnych zasadach:
¤ kapłana powinno się wprowadzać do domu z zapaloną świecą (oczywiście, jeśli ma kto)
¤ w mieszkaniu chorego powinni zgromadzić się na modlitwie wszyscy obecni w domu
¤ trzeba uklęknąć, by pokłonić się obecnemu w domu, ukrytemu w Eucharystii Panu Jezusowi
¤ należy przygotować stolik nakryty białym obrusem z krzyżem i zapaloną świecą, by kapłan nie musiał rozkładać naczynia z Komunia św. na łóżku lub innym miejscu
¤ widząc kapłana idącego do chorego, najczęściej przechodzimy obojętnie, czasem ktoś pochwali Pana Boga, a przecież to nie księdzu należy się szacunek, tylko Panu Jezusowi, którego on niesie i  wtedy wypada nawet na ulicy przyklęknąć lub przynajmniej pochylić głowę, przeżegnać się, powitać Pana Jezusa – bo to jest nasze wyznanie wiary w obecność Chrystusa pod postacią chleba
 Trwa plebiscyt na najlepszego wójta. Jeśli uważacie, że nasz Wójt zasłużył na to wyróżnienie, to oddajcie na niego głos, zabierając kupon, który na stolikach złożyli pracownicy naszej Gminy.

♦ INTENCJE MSZALNE

♦ ZAPOWIEDZI PRZEDMAŁŻEŃSKIE