Ogłoszenia duszpasterskie /13 III 2011/

Droga krzyżowa: 15.30

Gorzkie Żale: 16.00

Sobota: uroczystość św.  Józefa, Oblubieńca NMP

Jeszcze raz zachęcamy do licznego udziału w Nabożeństwach Męki Pańskiej, za udział w których można zyskać odpust zupełny.
Dziś po Mszach św. ci, którzy nie byli w Środę Popielcową w kościele, mogą przystąpić do obrzędu posypania głów popiołem.
Pragniemy podziękować i wyrazić wdzięczność tym parafianom, którzy zechcieli znaleźć czas na prywatne nawiedzenie i adorację Najświętszego Sakramentu podczas 40-godzinnego Nabożeństwa.
W 2. Niedzielę Wielkiego Postu pragniemy pamiętać o tych, którzy w różnych krajach świata, pracując na misjach, głoszą Dobrą Nowinę o Chrystusie. Wśród nich są ojcowie Bernardyni. Zapewne wszyscy wiedzą, jak wielkie nieszczęście spotkało tych Ojców w klasztorze w Alwerni, gdzie na skutek pożaru zniszczony został klasztor i kościół ojców Bernardynów. Kiedy nas dotknęła klęska powodzi, oni przyszli nam z pomocą, więc teraz pomóżmy im, by parafia Alwernia mogła podźwignąć się z tej klęski pożaru. W przyszłą niedzielę będzie wystawiona w kościele puszka, do której można będzie składać ofiary na pomoc w odbudowaniu klasztoru w Alwerni
.
Pamiętajmy również w modlitwach o tych mieszkańcach Japonii, których dotknęło tragiczne trzęsienie ziemi i tsunami, zabijając tysiące mieszkańców tego kraju.
Na stoliku za ławkami są gazety dotyczące beatyfikacji papieża Jana Pawła II, które proszę darmowo zabrać do swoich domów jako cenną lekturę o beatyfikacji.