Ogłoszenia duszpasterskie /13 II 2011/

13 II 2011

Msze św.: 7.30; 9.30; 11.00; 12.15; 17.00

Poniedziałek: święto św.św. Cyryla i Metodego, Patronów Europy

Dzieci i młodzież zakończyły ferie zimowe i jutro przystępują do nauki w drugim półroczu. Dzieciom, Młodzieży, Rodzicom, Nauczycielom i Katechetom, życzymy błogosławieństwa Bożego w nauce i pracy.
W drugim półroczu czeka nas Sakrament Bierzmowania, do którego przystąpi młodzież klas III gimnazjum 14 kwietnia oraz I Komunia św. dzieci klas II, która będzie 3 maja – przeniesiona z 1 maja, ze względu na beatyfikację Sługi Bożego, papieża Jana Pawła II.
Sprawa chrztu dzieci w naszej parafii. Ze względu na to, że coraz więcej rodziców z różnych względów prosi o chrzest swojego dziecka w sobotę po Mszy św. wieczornej, a nie w I niedzielę kiedy jest uroczysty chrzest dzieci ze Mszą św. w ich intencji, wprowadzamy następującą zmianę: od marca br. chrzty w naszej parafii będą:
» na Mszy św. w I niedzielę m-ca o g. 12.15 oraz
» na Mszy św. w III sobotę m-ca o g. 17.00 (w sezonie letnim o g. 18.00)

Bardzo prosimy respektować te terminy, gdyż chrzest dzieci ma być uroczysty podczas Mszy św. w intencji dzieci i ich rodziców, a nie po Mszy św.
Jeszcze raz zachęcamy do udziału w pielgrzymce do Rzymu na beatyfikację papieża Jana Pawła II, a tych, którzy się zapisali prosimy o wpłatę zaliczki 500 zł do przyszłej niedzieli.
Na stoliku są jeszcze kalendarze parafialno-gminne na ten rok za dowolną ofiarę.
Przed kościołem sprzedawany jest kolejny numer Gazety Łapanowskiej.
W przyszłą niedzielę, jak w każdą III m-ca, składka będzie przeznaczona na spłacenie długu wymiany dachu na naszej świątyni parafialnej. Prosimy o pomoc w spłaceniu tego długu.