Ogłoszenia duszpasterskie /12 XII 2010/

3. NIEDZIELA ADWENTU

12 XII 2010

Msze św.: 7.30; 9.30; 11.00; 12.15; 17.00

W tym tygodniu przypadają kwartalne dni modlitw o chrześcijańskie życie rodzin.

Poniedziałek: wspomnienie św. Łucji, dziweicy i męczennicy

Wtorek: wspomnienie św. Jana od Krzyża, kapłana i doktora Kościoła

Czwartek: rozpoczęcie Nowenny do Dzieciątka Jezus na Roratach

Przygotowując się do Świąt Bożego Narodzenia, we czwartek rozpoczniemy REKOLEKCJE ADWENTOWE. Programy rekolekcji są do pobrania na stoliku.
Zabierzmy je i zapoznajmy się dobrze, abyśmy jak najliczniej mogli przychodzić na rekolekcje.
Po dzieci i młodzież Gimnazjum będą podstawiane autobusy, tak jak do szkoły oraz w Grabiu.
Po dzieci w czwartek i piątek o g. 15.30, a w sobotę o g. 14.00.
Po młodzież Gimnazjum w czwartek i piątek o g. 16.30, a w sobotę o g. 14.00.
Prosimy Rodziców: zadbajcie o to, by dzieci jak najliczniej skorzystały z rekolekcji.
Dzieci, które chodzą na Roraty (choć w tym roku bardzo nielicznie), zamiast na Roraty przyjdą na rekolekcje, a po rekolekcjach dostaną obrazki.
Spowiedź rekolekcyjna i zarazem świąteczna w sobotę – zobaczmy w jakich godzinach.
 W zakrystii są świece Caritasu na stół wigilijny.
 Uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej przygotowali tradycyjnie na zbliżające się Święta piękne stroiki na stół wigilijny i będą je sprzedawać w sobotę i niedzielę w przedsionku kościoła. Kupując je, zasilimy nadwyrężony przez powódź budżet Warsztatów. Zapraszamy.
 W piątek wieczorem otrzymałem telefoniczną wiadomość, że sprawcy kradzieży rynien z naszego kościoła zostali przyłapani przez Policję na kolejnej kradzieży w Proszowicach, w nowo przykrytym kościele – podobnie jak u nas. W czasie przesłuchania przyznali się do wielu kradzieży, w tym także w Łapanowie. Jest więc nadzieja, że może otrzymamy jakieś odszkodowanie, ale to się dopiero okaże.
 W przyszłą niedzielę, jak w każdą 3. miesiąca, składka na spłatę długu za pokrycie dachu naszego kościoła.
 Proszono mnie o ogłoszenie, że firma okulistyczna Luxotica z Krakowa prowadzi akcję charytatywną pod hasłem: „Podaruj innym radość widzenia” i zbiera stare okulary, które naprawiając przez wolontariuszy, wysyła do najbiedniejszych krajów. Okulary można składać w punkcie optycznym w Łapanowie.
 Dziś o g. 15.00 (od kościoła) dzieci z rodzin poszkodowanych przez powódź jadą do Krakowa na spotkanie mikołajowe, organizowane przez Caritas Archidiecezji Krakowskiej.