Ogłoszenia duszpasterskie /1 V 2011/

2. NIEDZIELA WIELKANOCNA – MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

1 V 2011

Msze św.:
7.30; 9.30; 11.00; 12.15; 15.00; 18.00

Dziś w Rzymie beatyfikacja Ojca św. Jana Pawła II. W związku z tym o g. 15.00 Nabożeństwo dziękczynne za beatyfikację, a po nim Msza św.
Dziś na Mszach św. podczas adoracji zawierzamy świat i naszą ojczyznę Miłosierdziu Bożemu.
Dziś przypada też wspomnienie św. Józefa rzemieślnika.

Kalendarz liturgiczny

Poniedziałek: uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika /przeniesiona z Wielkiego Tygodnia/

Wtorek: uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski

Msze św.: 7.30; 9.30; 11.00; 12.15; 18.00

Nabożeństwo majowe: 17.30

W tym dniu na Mszy św. o g. 9.30 dzieci klas II przystąpią do I Komunii św. Prosimy więc, aby pozostawić tę Mszę św. dla dzieci i ich rodzin.

Środa: wspomnienie św. Floriana, męczennika, patrona strażaków

Czwartek: wspomnienie św. Stanisława Kazimierczyka, kapłana

1. czwartek m-ca, dzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne

Piątek: świętoświętych Apostołów Filipa i Jakuba Młodszego

1. piątek m-ca: spowiedź  rano od g. 6.30 i po południu od g. 16.30

Sobota: 1. sobota m-ca: w tym dniu wyjątkowo nie będzie objazdu chorych gdyż niedawno byliśmy u chorych z Komunią św. na Święta

 

W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy w naszej parafii Uroczystość Odpustową ku czci Jezusa Chrystusa Odkupiciela Człowieka – Redemptor Hominis. Uroczysta suma odpustowa o g. 11.00. Przyjdźmy jak najliczniej by uczcić Chrystusa Odkupiciela Człowieka. Mszy św. o g. 12.15 nie będzie. Zapraszamy na sumę dzieci do sypania kwiatów, dzieci komunijne /koniecznie w strojach komunijnych/, dzieci i młodzież, ministrantów, scholę, strażaków, Róże Żywego Różańca i całe rodziny.
Moi drodzy. Wszyscy znamy sytuację rodzinną przygotowującego się do święceń kapłańskich Mariusza Wrzesińskiego. To my, radując się z nowego kapłana jakiego daje Kościołowi nasza parafia, musimy mu zgotować Prymicje i przyjęcie prymicyjne dla jego gości. Dlatego bardzo prosimy, by w najbliższe niedziele kto może i chce, złożyć ofiarę na pomoc w organizacji prymicji, najlepiej w kopertach z napisem „Prymicje”. Za ofiary i pomoc serdeczne BÓG ZAPŁAĆ.
Przypominamy, że dziś po Mszy św. o g. 15.00 i po Mszy św. o g. 18.00 będzie koncert dziękczynny za beatyfikację Jana Pawła II. Zapraszamy.

 


♦ INTENCJE MSZALNE

♦ ZAPOWIEDZI PRZEDMAŁŻEŃSKIE