Ogłoszenia duszpasterskie /05.05.2013r./

Ogłoszenia duszpasterskie /05.05.2013r./

05.05.2013r. – VI NIEDZIELA  WIELKANOCNA

Msze św. o godzinie : 7:30, 9:30, 11:00, 12:30, 18:00

Nabożeństwo majowe : 17.30

———————————————————————————————————————-

Dziś I niedziela miesiąca – adoracja Najświętszego Sakramentu.

Dziś w naszej parafii Uroczystość I-Komunijna. 66 dzieci z klas II poraz pierwszy przystąpi do Stołu Pańskiego, przyjmując Pana Jezusa do swoich serc. Otoczmy te dzieci dziś serdeczną modlitwą, upraszając im potrzebne łaski, aby umiały kochać Jezusa z całego serca.

———————————————————————————————————————–

Kalendarz liturgiczny :

Poniedziałek : Święto Św. Apostołów Filipa i Jakuba

Środa : Uroczystość Św. Stanisława, Biskupa i Męczennika, głównego Patrona Polski i Archidiecezji Krakowskiej.

Jest to dzień imienin Ks. Kardynała, o którym pamiętajmy w naszych modlitwach.

————————————————————————————————————————

W przyszłą niedzielę UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PANA JEZUSA. W tym dniu w Krakowie odbędzie się uroczysta procesja Św. Stanisława z Wawelu na Skałkę.

———————————————————————————————————————–

Przed Wniebowstąpieniem Pańskim przypadają Dni Krzyżowe, czyli dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące. Przyjdźmy jak najliczniej na te nabożeństwa, by modlić się o dobre urodzaje, o błogosławieństwo Boże w pracy w polach , a także o uchronienie nas od klęsk żywiołowych. Porządek nabożeństw Dni Krzyżowych będzie następujący :

Poniedziałek :

godz. 18.00 – Łapanów – Msza św. i modlitwy o urodzaje

godz. 18.00 – Grabie

godz. 18.00 – Wola Wieruszycka

godz. 19.30 – Wola Grabska

godz. 19.30 – Wieruszyce

Wtorek :

godz. 18.00 – Wolica

godz. 18.00 – Brzezowa

godz. 19.30 – Lubomierz

godz. 19.30 – Ubrzeż

Środa :

godz. 18.00 – Boczów

godz. 19.30 – Kępanów

godz. 19.30 – Kobylec

Prosimy sołtysów o uzgodnienie miejsc odprawiania tych nabożeństw.

———————————————————————————————————————–

INTENCJE MSZALNE

6 V- poniedziałek:
6:30 – + Władysław Góral – od wnuka Mateusza
7:00 – + Władysław Kuska – od syna Grzegorza z rodziną
18:00 -W intencji mieszkańców Łapanowa

7 V – wtorek:
6:30 – + Władysław Góral – od wnuka
7:00 – + Władysław Kuska – od syna Andrzeja z rodziną
18:00 –  + Stanisław Sotoła z okazji imienin

8 V – środa:
6:30 – + Stanisław Pawlik wsp. rodziców i teściów
7:00 – + Maria Zagól w 4 r. śm.
18:00 –  + Stanisław Łosiowski, wsp. żonę i syna Jana

9 V – czwartek:
6:30 – + Władysław Góral – od wnuczki Ani
7:00 – + Władysław Kuska – od syna Zbigniewa z rodziną
18:00 -+ Stanisław Pietroń 33 r. śm. wsp. Annę i Wiktorię

10 V – piątek:
6:30 – Wypominkowa
7:00 – + Władysław Góral – od wnuczki
II     – + Aniela Leśniak i za uczestników pogrzebu
18:00 – + Janina Janik 1 r. śm. wsp. męża Stanisława

11 V – sobota:
6:30 – Za dobrodziejów Kościoła
7:00 – + Władysław Góral – od rodziny Nykazów
18:00 – +Stanisław Karteczka                                                                                                                                                                                               II   – + Mateusz Chojecki 5 r. śm.

12 V – niedziela: 
7:30 – + Stanisław Dziedzic – z okazji imienin                                                                                                                                                                                               II   – + Tomasz i Genowefa Bujak wsp. rodziców
9:30 – + Jan Jutka 19 r. śm. rodzice Józef i Jadwiga                                                                                                                                                                                             II   – + Otylia Cieśla 8 r. śm. wsp. rodziców Agnieszkę i Bartłomieja
11:00 – + Stanisław Rachwał 9 r. śm.                                                                                                                                                                                              II   – Dziękczynna za zakończenie budowy i o błogosławieństwo Boże w pracy, w rodzinach – z intencji Toporkiewiczów
12:30 – Za parafian                                                                                                                                                              18:00 -+ Janina Klag w r. śm. wsp. męża Antoniego