Ogłoszenia duszpasterskie / 02.10.2016r. /

02.10 2016r.  –  27  NIEDZIELA  ZWYKŁA

Msze św. : 7.30 – 9.30 – 11.00 – 12.30 – 17.00

Godz. 16.30 – procesja różańcowa wokoło starego kościoła

Dziś także wsp. świętych Aniołów Stróżów


Kalendarz liturgiczny :

Wtorek : Wsp. św. Franciszka z Asyżu

Środa : Wsp. św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy

Piątek : Wsp. Najśw. Maryi Panny Różańcowej

I piątek miesiąca : Spowiedź rano od 6.30 w starym kościele i po południu od godz. 15.30 w nowym kościele


W przyszłą niedzielę przypada XVI Dzień Papieski . Z tej okazji przy kościele będzie przeprowadzana zbiórka do puszek na fundusz stypendialny Fundacji ” Dzieło Nowego Tysiąclecia „. Ofiary złożone będą przeznaczone na pomoc stypendialną dla młodzieży pochodzącej z niezamożnych rodzin.


W środę 5 października zapraszamy na różaniec  na godz. 16.30 dzieci przygotowujące się do I Komunii św. wraz z rodzicami.


Zakończone zostały prace związane z budową nowych schodów wejściowych do nowego kościoła. Przy okazji zostały wymienione wszystkie kraty przed wszystkimi wejściami do kościoła, a także postument przy krzyżu misyjnym. Kosztorys przedwykonawczy , który przewidywał wymianę płyt granitowych na nowe mieścił się w kwocie 65 – 70 tysięcy złotych. A kiedy rozebrano stare pokrycie schodów i rozebrano kratownice , wtedy okazało się że praktycznie wszystko trzeba budować od nowa, tak bowiem zniszczone są podkłady schodów i fundamenty kratownic. Stąd koszta tych prac wzrosły do 101 tyś. złotych + nowe kraty i obudowa schodów z boku 7200 zł. Parafia złożyła na te prace : 677 rodzin z całej parafii kwotę 73250 zł. Pozostałą kwotę wypłaciłem z pieniędzy , które parafia pozyskała ze sprzedaży działki o pow. 40 arów pod budowę Przedszkola oczywiście za zgodą Ks. Kardynała.

Jeśli jednak ktoś pragnie złożyć swoją cegiełkę na budowę tych schodów z rodzin, które jeszcze nie złożyły ofiary, to bardzo prosimy. Z tych też pieniędzy pozyskanych ze sprzedaży na cmentarzu montujemy nowe oświetlenie i jeśli się uda to i nagłośnienie  na cmentarzu. W piątek dokonaliśmy przewiert pod drogą, by wprowadzić na cmentarzu kabel prądowy.


INTENCJE  MSZALNE

3 X – poniedziałek

6:30   –  + Aleksandra Szewczyk

7:00   –  + Józef Wąsowicz od siostry Honoraty z rodziną

17:00 –  + Władysława Góral od wnuczki Agnieszki z rodziną

4 X – wtorek  

6:30   –  + Tomasz Szewczyk od Jarka z rodziną

7:00   –  + Józef Wąsowicz od brata Kazimierza z rodziną

17:00 –  O opiekę Bożą i błog. Boże w r. ślubu Jolanty i Jerzego oraz syna Adriana

5 X – środa

6:30   –  + Józef Wąsowicz od Heleny i Jana Kulig

7:00   –  + Jan Korta od kuzynki Zofii Sotoń

17:00 –  + Jakub Halota w r. śm.

II         –  W 18 r. urodzin Moniki Gaca o bł. Boże i opiekę Matki Bożej wsp. zmarłego ojca Franciszka

 6 X – czwartek

6:30   –  + Jan Korta od sąsiada Małopolskiego

7:00   –  + Irena Tabak od syna Stanisława z rodziną

17:00 –  + Józef Wąsowicz od siostry Marysi z rodziną

 7 X – piątek

6:30   –  + Władysław Zygmunt od syna Juliana z rodziną

7:00   –  + Władysław Wojtasiak

17:00 –  + Jan Łosiowski 14 r. śm.

8 X – sobota

6:30   –  + Jan Korta od rodziny Szostaków z Wieruszyc

7:00   –  + Irena Tabak od sąsiadów Mrożków z Łapanowa

17:00 –  + Józef Wąsowicz od Związku Nauczycielstwa Polskiego

9 X – niedziela

7:30   –  W 30 r. ślubu Leokadii i Mieczysława z prośbą o bł. Boże i opiekę Matki Bożej od dzieci

9:30   –  + Jakub Halota 56 r. śm.

II         –  + Emil Zdebski 17 r. śm. wsp. wnuka Sebastiana

11:00 –  Dziękczynna i o bł. Boże dla Joanny i Pawła w 11 r. ślubu

12:30 –  + Jan Łosiowski 14 r. śm.

II         –  + Kazimierz Bukowiec 2 r. śm.

17:00 –  + Stanisława Jutka 3 r. śm. wsp. męża