Ogłoszenia duszpasterskie / 01.10.2017r. /

01.10.2017r.  –  26  NIEDZIELA  ZWYKŁA

Msze św. : 7.30 – 9.30 – 11.00 – 12.30 – 17.00 (stary kościół )

Dzisiaj rozpoczynamy Nabożeństwa Różańcowe, które odprawiać będziemy przez cały miesiąc. Dziś więc o godz. 16.30 w starym kościele odprawimy pierwsze nabożeństwo różańcowe połączone z procesją do 5 ołtarzy, a po nabożeństwie Msza św. wieczorna. Na to pierwsze nabożeństwo serdecznie wszystkich zapraszamy.

Przez cały miesiąc nabożeństwa te będziemy odprawiać o godz. 16.30 a po nich Msza św. wieczorna. Zachęcamy wszystkich : dzieci, młodzież i starszych. Zachęcamy również do wspólnego odmawiania różańca w rodzinach. Za pobożne odmawianie różańca można zyskać odpust zupełny. Na różańcu modlić się będziemy : za Ojca św., za dzieci i młodzież, za rodziny, za chorych, za misje, o pokój w świecie i za zmarłych. Bardzo prosimy rodziców: dopilnujcie aby każde dziecko przynajmniej raz w tygodniu przyszło na różaniec do kościoła.


Kalendarz liturgiczny:

Dziś także wsp. św. Teresy od Dzieciątka Jezus

Poniedziałek: Wsp. św. Aniołów Stróżów

Środa: Wsp. św. Franciszka z Asyżu

Czwartek: Wsp. św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy

I czwartek miesiąca – dzień modlitw o powołania

Piątek: Wsp. św. Brunona, kapłana

I piątek miesiąca – spowiedź r1ano od 6.30 w starym kościele i po południu od 15.30 w nowym

Sobota: Wsp. Najśw. Maryi Panny Różańcowej

I sobota miesiąca – objazd chorych od godz. 8.30


W przyszłą niedzielę przypada już XVII Dzień Papieski. Z tej okazji przy kościele będzie przeprowadzona zbiórka do puszek na fundusz stypendialny Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” – Ofiary złożone będą przeznaczone na pomoc stypendialną dla młodzieży pochodzącej z niezamożnych rodzin.


Dzisiaj w Gdowie Mszą św. o godz. 14.00 rozpoczyna się przygotowanie kandydatów do zawarcia Sakramentu Małżeństwa.


W sobotę 7 października w dzień Matki Bożej Różańcowej cała nasza Ojczyzna podejmuje dzieło modlitwy różańcowej na granicach kraju. Nasza parafia włącza się w to dzieło modlitewne w następującym porządku: w sobotę na godz. 12.00 zapraszamy na Mszę św. wszystkich parafian oraz Róże Różańcowe, młodzież klas szóstych i siódmych. Po Mszy św. będzie wystawienie Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie, przed którym odmówimy wszystkie części różańca. Całość zakończymy koronką do Miłosierdzia Bożego i uroczystym błogosławieństwem. Msza św. w Intencji Róż będzie przeniesiona z godz. 17.00


Grupa modlitewna im. Ks. Jana Leona Ziołkowskiego zaprasza dzisiaj na spotkanie przy ognisku o godz. 18.00.


Rodziców wraz z dziećmi przygotowujących się do I Komunii św. zapraszamy na poświęcenie i wręczenie różańców w czwartek na godz16.30.


W środę kolejne spotkanie Grupy Modlitewnej im. Ks. Jana Leona Ziółkowskiego o godz. 16.30 różaniec i Msza św.


Zapraszamy chłopców klas trzecich, by zechcieli zapisać się do służby liturgicznej.


Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej informuje, iż w dniu 5. 10. tj. w czwartek od godz. 8.00 – 15.00 w podziemiach kościoła będzie wydawana żywność z Caritas dla rodzin z parafii Łapanów i Cichawki. Dotyczy rodzin, które otrzymały skierowane z GOPS.


W czwartek odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku zmarłego Księdza Kanonika Marcina Kuligę.

Najpierw wyjaśnienie dla tych, którzy mieli wątpliwości co do terminu pogrzebu: Dni i godziny pogrzebu zarówno pierwszego jak i drugiego dnia wyznaczone zostały przez Księdza Biskupa, i jako proboszcz nie miałem na to żadnego wpływu. Jeszcze raz chciałbym podziękować tym wszystkim, którzy wspierali Księdza Kanonika w jego chorobie, modlitwą i wszelką pomocą. Wszystkim, którzy wzięli udział w jego pogrzebie, zarówno w pierwszym jak i w drugim dniu. Siedem lat cierpienia w łożu boleści wymagało poświęcenie wielu  osób, które mnie w tym wspierały. Jeszcze raz Bóg zapłać: Panu dr Jerzemu Sobczykowi, Pani pielęgniarce Annie Mech, opiekunce Pani Jadwidze Kaja, która była przy nim zawsze jak córka przy ojcu. Bóg zapłać moim księżom, Pani kucharce, Panu kościelnemu. Bez nich nie dałbym sobie rady. Bóg zapłać za pomoc w organizacji i udział w pogrzebie: całej parafii – wszystkich sołectw, Radzie parafialnej, Orkiestrze z Sobolowa, Straży z jej prezesem Janem Kuligiem, Policji, za troskę o bezpieczeństwo, Firmie Telesfor, za darmowy transport autobusowy, załodze Domu Kultury i pani Gospodyni za ugoszczenie po pogrzebie kapłanów, wolontariuszom za pomoc, właścicielom Cukierni PP. Śliwom za dary żywności. Szczególne podziękowania P. Janowi Wojciechowie Zdebskiemu z Kobylca za jakże piękne pożegnanie Ks. Kanonika.


INTENCJE  MSZALNE

2 X – poniedziałek

6:30   –  + Zbigniew Gniadek od Stanisława i Bogusławy Sotoła

7:00   –  + Jerzy Manys od Roberta Manysa z rodzina

17:00 –  + Mieczysław Malinowski 23 r. śm. od córki z rodziną

3 X – wtorek  

6:30   –  + Maria Kapera od Bogumiły i Tadeusza Opach

7:00   –  + Zbigniew Gniadek od sąsiadów Grabackich

17:00 –  + Jerzy Manys od Heleny i Antoniego Manys

4 X – środa

6:30   –  + Renata Łabuda od brata Sławka Karp z żoną

7:00   –  + Jerzy Manys od Kubiszewskich

78:00 –  Dziękczynna w rocznicę ślubu Jolanty i Jerzego i o bł. Boże dla syna Adriana

5 X – czwartek

6:30   –  + Michał Kowalski

7:00   –  + Jerzy Manys od chrześnicy Małgorzaty z rodziną

18:00 –  + Jakub Halota r. śm. wsp. żonę i córkę Weronikę

6 X – piątek  

6:30   –  + Aleksandra Szewczyk, mąż Andrzej

7:00   –  + Zbigniew Gniadek od rodziny Janeckich

17:00 –  + Jerzy Manys od rodziny Chełmeckich

7 X –  sobota

6:30   –  + Maria Kapera od Małgorzaty i Andrzeja Pazdan

7:00   –  + Zbigniew Gniadek od Nowaków i Piątkowskich

17:00 –  + Jan Łosiowski

8 X – Niedziela

7:30   –  + Władysław Wąsowicz wsp. rodziców, braci i siostry

9:30   –  + Teresa Węglarz od rodziny Rucińskich

II         –  W 7 r. śm. Władysława Szczurek wsp. żonę Wiktorię i Tadeusza syna

11:00 –  Dziękczynna w 12 r. ślubu Pawła i Joanny i o bł. Boże

12:30 –  W 1 r. urodzin Amelki o błog. Boże

II         –  O błog. Boże dla Magdy i Dawida

17:00 –  + Maria Musiał od rodziny Musiałów z Piwnicznej