Ogłoszenia duszpasterskie / 01.04.2013r. /

Ogłoszenia duszpasterskie / 01.04.2013r. /

1 IV 2013 – PONIEDZIAŁEK  W  OKTAWIE WIELKANOCY

Msze święte o godzinie 7:30, 9:30, 11:00, 12:30, 18:00

Od dziś trwa Oktawa Wielkanocy do przyszłej niedzieli. Wszystkie dni Oktawy mają charakter uroczysty dla podkreślenia wielkości Zmartwychwstania Pańskiego. W związku z tym w piątek nie ma postu. Zachęcamy do licznego udziału w tym tygodniu we Mszy św.  dla uczczenia Zmartwychwstania Pańskiego.

Na zakończenie tych Świąt chcemy jako wasi duszpasterze podziękować Wam, Drodzy Parafianie za Waszą pełną wiary i pobożności postawę w czasie całego Wielkiego Postu, za Wasz udział w Drodze Krzyżowej , Gorzkich Żalach, za liczny udział w rekolekcjach , a przede wszystkim za tak liczne przystąpienie do Sakramentu Pokuty. W dzień Spowiedzi rekolekcyjnej wyspowiadaliśmy blisko 2000 osób, a w następne dni aż do Wielkiej Soboty ciągle było pełno do Spowiedzi św.  Bóg zapłać za Wasz liczny udział w nabożeństwach Wielkiego Tygodnia, za czuwanie przy Ciemnicy i przy Grobie Bożym i za udział w rekolekcjach. O tym świadczy fakt , że od Wielkiego Czwartku do Wielkiej Niedzieli udzieliliśmy blisko 6000 Komunii św., wczoraj prawie 3000 Komuni św. To bardzo cieszy serce kapłanów. Choć bardzo zmęczeni, ale jakże szczęśliwi widząc taką postawę parafian. Składam serdeczne podziękowania moim księżom współpracownikom za wspaniałą współpracę i za tak wielkie zaangażowanie w prace duszpasterskie w naszej parafii, czego efekty widać było szczególnie w Wielkim Poście. Bóg zapłać wszystkim : dzieciom, młodzieży, ministrantom, lektorom, scholi, chórowi, grupie apostolskiej i wszystkim, którzy przyczynili się do takiego przeżycia czasu Wielkiego Postu i Wielkiego Tygodnia. Niech Chrystus Zmartwychwstały darzy Was swym błogosławieństwem i swoimi łaskami.

—————————————————————————————————-

Od jutra po przerwie zimowej Msze św. w tygodniu będą o godz.  6.30  i  7.00  i po południu o godz.  18.00

—————————————————————————————————-

We wtorek  02.04.2013r. o godz.  15.00  pogrzeb śp. Stanisławy Zięba z Kobylca 

W środę 03.04.2013r. o godz.  16.00  pogrzeb śp. Władysławy Dudzic z Wieruszyc, lat 82

W czwartek 04.04.2013r. o godz.  16.00   pogrzeb śp. Kazimierza Zdebskiego z Kobylca, lat 82

Wieczny odpoczynek………….

—————————————————————————————————–

W czwartek  –  I miesiąca  –  dzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne.

W piątek  –  I miesiąca  –  jeśli trzeba, to okazja do Spowiedzi na Mszach św.  rano i wieczorem.

W sobotę  –  I miesiąca  –  objazd chorych od godz.  8.30.

—————————————————————————————————-

W piątek o godz. 18.30  zebranie rodziców dzieci komunijnych.

—————————————————————————————————-

W sobotę o godz.  18.30  –  spotkanie z członkami Róż Różańcowych.

—————————————————————————————————-

W przyszłą niedzielę Niedziela Miłosierdzia Bożego  –  Ks. Kardynał zaprasza do Łagiewnik  –  szczegóły na afiszu w gablocie.

—————————————————————————————————–

 

INTENCJE MSZALNE

2 IV- wtorek:
6:30 – + Władysław Góral i za uczestników pogrzebu
7:00 – + Jan Ciszek  –  od Anny i Marka Patality
18:00 -+ Maria Gradek  12 r.  śm.  wsp. Kazimierza, synów Józefa i Szymona i Jerzego Łapy

3 IV – środa:
6:30 – + Władysław Kuska  –  od żony
7:00 – + Jan Ciszek  –  od Fryderyka z rodziną
18:00 -+ Józef, Aniela Wojas w r. śm.

4 IV – czwartek:
6:30 – + Jan Ciszek  –  od pracowników System-Drobiu z Lubomierza
7:00 – + Aniela Kawala w 1  r. śm.  wsp. męża Mieczysława i syna Jana
18:00 -+ Helena Rojowicz  – od Ewy i Roberta Bachula                                                                                               II       – + Roman Pączek w r. śm.

5 IV – piątek:
6:30 – + Jan Ciszek  –  od szwagra Stanisława i Ewy Zięba
7:00 – + Maria Patalita  –  3 r. śm.
18:00 -+ Helena Rojowicz  –  od Agnieszki Zastawniak z rodziną

6 IV – sobota:
6:30 – + Jan Ciszek  –  od brata Józefa z rodziną
7:00 – + Henryk Węglarz  9  r. śm.
18:00 – w intencji Róż ich rodzin, za zmarłych i za kapłanów oraz o nowe powołania kapłańskie i zakonne                                                                                                                                                                                   II     – + Leszek Grabacki  – od siostrzeńca Sławka z Justyną

7 IV – niedziela: 
7:30 – w pewnej intencji
9:30 – + Tomasz Jamka  6  r. śm.  i żona Zofia
11:00 – w intencji żołnierzy i współpracowników oddziału partyzanckiego „Żandarmeria” pod dowództwem kpt. Jana Dubaniowskiego  „Salwy”
II        – dziękczynna w  20  r. ślubu Haliny i Stanisława i o bł. Boże
12:30 – + Jan i Stefania Paciorek w r. śm.                                                                                                                          II     – + Edward Leśniak w 17  r. śm.
18:00 – + Stefan Kowalczyk w  1  r. śm.