Odpust i dożynki 2012


W ostatnią niedzielę, 26 sierpnia, w naszej parafii miała miejsce uroczystość odpustowa ku czci św. Bartłomieja Apostoła – patrona parafii. Tradycyjnie jest to też dzień dzień dziękczynienia za tegoroczne urodzaje.
W tym roku gospodarzami dożynek parafialnych byli mieszkańcy Kobylca, którzy przygotowali piękny wieniec, o głębokiej wymowie religijnej i egzystencjalnej, w formie studni.

Uroczystej Sumie Odpustowej przewodniczył o. Klemens (SJ), który także podczas wszystkich Mszy św. tego dnia, głosił homilie. Eucharystia zgromadziła grupy formacyjne, które w widoczny sposób wzięły udział w uroczystościach.
Po Mszy św., Wójt Gminy,  przyjął od przedstawicieli gospodarzy bochen chleba upieczony z tegorocznych zbiorów. Przed kościołem, przy muzyce kapeli, gospodynie częstowały parafian kołaczem.