Nowi lektorzy dekanatu Niegowić

W sobotę, 9 kwietnia br., do łapanowskiego kościoła przyjechali wraz z rodzinami i księżmi Opiekunami Kandydaci na lektorów z dekanatu Niegowić. Podczas Mszy św. o g. 10.00, którą celebrowali księża: Paweł Sukiennik (dziekan, proboszcz parafii Niegowić), Andrzej Duda (proboszcz parafii Biskupice), Kazimierz Króżel (parafia Niegowić), Rafał Kluska (parafia Gdów), Rafał Kasperek (diakon z parafii Tarnawa), Kandydatów zaprezentował ks. Kazimierz Króżel, a nowych Lektorów pobłogosławił ks. dziekan Paweł Sukiennik.

 

Nasz dekanat zyskał 26 nowych lektorów w parafiach:
• Biskupice (4)
• Brzezie (3)
• Gdów (7)
• Jaroszówka (2)
• Łapanów (5)
• Łazany (2)
• Niegowić (3)
W uroczystości wzięły udział nasze „Perełki Niepokalanej”, a udokumentował ją zdjęciami ks. Mariusz Gorazd z parafii w Brzeziu.

ZOBACZ ZDJĘCIA Z UROCZYSTOŚCI