Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 31.03.2024

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

Chrystus Zmartwychwstał ! Prawdziwie Zmartwychwstał !

– Tę radosną prawdę głoszą dziś dzwony naszych świątyń, głosimy i my śpiewając radosne Alleluja!

Dziś i jutro Msze święte w porządku niedzielnym. Przed Mszą wieczorną nowenna do Miłosierdzia Bożego.

– Bóg zapłać wszystkim, którzy przyczynili się do godnego przeżycia w naszej parafii Triduum Paschalnego: osobom przygotowującym Ciemnicę i Grób Pański, służbie liturgicznej ołtarza, chórowi parafialnemu, scholi Perełki Niepokalanej, szczególne podziękowania naszym Strażakom za czuwanie przy Grobie Pańskim i asystę podczas procesji rezurekcyjnej.

– W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Z tej okazji możliwość spowiedzi rano od godz. 6.30 i po południu od godz. 17.30. Nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 18.30. Po nabożeństwie spotkanie formacyjne dla kandydatów do bierzmowania z klasy ósmej. W sobotę o godz. 17.00 nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP, na które szczególnie zapraszamy członków Róż Różańcowych oraz kandydatów do bierzmowania z klas siódmych.

– W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić święto Miłosierdzia Bożego. Po Mszach świętych Koronka do Miłosierdzia Bożego, a na Mszy świętej o godz. 11.00 poświęcenie i rozdanie dzieciom z klas trzecich książeczek w ramach przygotowania do pierwszej spowiedzi i Komunii świętej.

– Za dwa tygodnie w 3. Niedzielę wielkanocną (14 kwietnia br.) będziemy świętować uroczystość odpustową ku czci Jezusa Chrystusa Odkupiciela Człowieka Redemptor Hominis. Sumę odpustową w intencji Parafian o godz. 11.00 odprawi i okolicznościowe kazanie wygłosi o. Bolesław Opaliński, bernardyn z Kalwarii Zebrzydowskiej, który głosił nam tegoroczne rekolekcje wielkopostne.

– Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

– W minionym tygodniu Pan powołał do wieczności śp: Władysławę Góral-Pełka, Jana Bukowskiego oraz Marię Zdebską, której pogrzeb odbędzie się w najbliższy wtorek – Dobry Jezu a nasz Panie …

– Życzymy wszystkim radosnego świętowania i błogosławieństwa Bożego w nowym tygodniu…