Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 17.04.2022

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

 

Chrystus Zmartwychwstał ! Prawdziwie Zmartwychwstał !

 

– Tę radosną prawdę głoszą dziś dzwony naszych świątyń, głosimy i my śpiewając radosne Alleluja ! Dziś i jutro Msze święte w porządku niedzielnym. Przed Mszą wieczorną nowenna do Miłosierdzia Bożego.

– Bóg zapłać wszystkim, którzy przyczynili się do godnego przeżycia w naszej parafii Triduum Paschalnego: osobom przygotowującym Ciemnicę i Grób Pański, służbie liturgicznej ołtarza, chórowi parafialnemu, scholi Perełki Niepokalanej, szczególne podziękowania naszym Strażakom za czuwanie przy Grobie i asystę podczas procesji rezurekcyjnej.

– W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić święto Miłosierdzia Bożego. Po Mszach świętych odmówimy Koronkę do Miłosierdzia Bożego. A po Mszy świętej wieczornej zapraszamy na koncert pieśni patriotycznej w wykonaniu Orkiestry Dętej z Sobolowa. Natomiast za dwa tygodnie w 3. Niedzielę wielkanocną (1 maja br.) w ramach uroczystości odpustowej ku czci Jezusa Chrystusa Odkupiciela Człowieka Redemptor Hominis będziemy świętować złoty jubileusz kapłaństwa naszego ks. Kanonika Tadeusza Jarzębaka.

– Członków Rady Parafialnej zapraszam na krótkie, ale bardzo ważne spotkanie w środę o godz. 19.00 w salce w kościele.

– Pierwsza próba uroczystości komunijnej dla dzieci z klas trzecich w piątek po Mszy wieczornej w kościele.

– Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

– w minionym tygodniu Pan powołał do wieczności śp: Karolinę Wawszczyk – Dobry Jezu a nasz Panie …

– Życzymy wszystkim radosnego świętowania i błogosławieństwa Bożego w nowym tygodniu…